تعمیر پکیج دیواری و رفع خطا در منزل

تعمیر پکیج و حل خطاها آن در خانه میم پکیج پکیج یکی‌از وسایل گرمایشی میباشد که بجای موتورخانه ها به جهت

توسط مدیر سایت در 26 خرداد 1402

تعمیر پکیج و حل خطاها آن در خانه میم پکیج

پکیج یکی‌از وسایل گرمایشی میباشد که بجای موتورخانه ها به جهت نصب، تعمیر و خدمت سریع و آسوده به کارگیری میگردد. پکیج در دو موقعیت قادر است قرار بگیرد یک وضعیت مشابه به آبگرمکن کار می نماید که در تابستان آیتم استعمال قرار می‌گیرد و دیگری در موقعیت مشابه به شوفاژ و رشته کوئل فعالیت می نماید که در فصل‌زمستان گزینه به کار گیری قرار می‌گیرید. ر فصل تابستان وقتی که آب را گشوده می کنید پکیج پر‌نور میگردد و عملکردی مشابه به آبگرمکن دیواری دارااست و البته در فصل‌زمستان به جهت اینکه بایستی گرمای شوفاژها، حرفه کوئل‌ها و … را حفاظت نماید به طور کامل گوناگون میباشد و می‌اقتدار اظهار‌کرد که مدام پر‌نور میباشد.که‌این فرمان علامت دهنده پر‌نور بودن مدام پکیج  بوده و نیاز به تعمیرات این وسیله کاربردی ضروری میباشد درین نوشته ی علمی به طرز تعمیر پکیج پرداخته می‌گردد.


جهت درخواست مشورت کردن و خدمت دهی اینجا کلیک نمائید!


معرفی قطعات به طور بی نقص برای تعمیر پکیج
غرض ما از معرفی قطعات پکیج به طور بی نقص این میباشد که شما در هنگام تعمیر پکیج دیواری با قطعات آن شناخت بدون نقص را داشته باشید تا بتوانید به صدق عیب یابی پکیج دیواری را اجرا دهید با ما هم پا باشید.

قطعاتی که برای تعمیر پکیج می بایست سنجیده شود به طور ذیل میباشد:

موفقیت پکیج جرقه وریستور شیر پرکن شیر اعتقاد و باور
ترموستات دود فلوسوئیچ شیر سه طرفه پمپ سیرکولاسیون
پیروزی پکیج
موفقیت به یک ورقه که معمولا سبز رنگ می باشد و تک تک قطعاتی مانند آی سی، خازن، مقاومت، رگولاتور و … را روی آن وصل می‌نمایند گفته می‌گردد.
از مهم‌ترین قطعات پکیج دیواری می‌اقتدار موفقیت پکیج را اسم موفقیت به دلیل آنکه وظیفه مهم پکیج به عهده آن میباشد.
وظیفه موفقیت پکیج ساخت رابطه در میان مجموع قطعات پکیج میباشد و همینطور مدیر ال سی دی روی پکیج را هم به عهده داراست و با به عبارتی ال سی دی هم می تواند آحاد ارورهای پکیج را اکران دهد.

از تک تک قطعات روی پیروزی می‌قدرت فیوز (در ورودی برق قرار گرفته و اذن اتصال کوتاه شدن در مامان موفقیت را نمی‌دهد)، رله (به یک نوع سوئیچ الکترومکانیکی گفته میگردد)، آی سی رگولاتور (یکی قطعاتی می باشد که اذن نمی‌دهد ولتاژ مازاد وارد مامان موفقیت گردد به این دلیل‌که منجر سوختن قطعات روب آن شود)، آی سی (همین قطعه خرد که در عکس میبینید آی سی میباشد که می‌اقتدار اپلیکیشن مرتبط با پکیج را باطن آن جاری شد) و ترانس (ترانس هم وظیفه دارااست برق ۲۲۰ ولت شهری را به ۱۸ ولت و ۹ ولت تبدیل نماید) را اسم پیروزی.

جرقه
یکی‌از دیگر از قطعات پکیج جرقه میباشد که با چندین موازی شدن ولتاژ وروردی قوس الکتریکی را به وجود میاورد و با تماس با گازی که از شعله بیرون می‌گردد سبب پر‌نور شدن پکیج می‌گردد.

وریستور
به یک نوع از مقاومت‌ها گفته می شود که اذن ورود ولتاژ مازاد به باطن دستگاه را نمی‌دهد که منجر سوختن بقیه قطعات حساس گردد.

پمپ سیرکولاسیون
این نوع پمپ جهت تهیه فشار آبگرم و گرمایش میباشد.
در بیشتر مواقع که فشار آب و یا این که گرمایش افت می‌نماید این پمپ قادر است فشار آن را ارتقا دهد.

شیر اعتقاد
این قطعه یک کدام از قطعات حساس به فشار و دما میباشد.
در‌حالتی که که آب به دمای بیش از حد خویش رسد و یا این که حتی فشاری به‌این شیر وارد خواهد شد، شیر باور گشوده گردیده و پکیج را تخلیه می‌نماید.

ترموستات دود
بدین قطعه سنسور دود هم گفته میگردد که به کلاهک تعدیل وصل می‌گردد و وقتی که دودکش با مشکلی مواجه گردد و نتواند به صحت وظیفه خویش را جاری ساختن دهد این سنسور به طور اتومات پکیج را بی سروصدا خواهد کرد.

فلوسوئیچ
این قطعه کلید جریان هم نامیده میگردد که در مسیر ورودی آب به شوفاژ و رادیاتور قرار می گیرد و توان جدا و وصل کردن آن به طور جریان الکتریکی را دارااست.

شیر سه طرفه
یکی اجزای پکیج می باشد که وظیفه اساسی آن تغییر و تحول مسیر آب از شوفاژ به لوله‌های آب گرم مصرفی و برعکس می باشد.

شیر مالامال کن
این نوع شیر برای مالامال کردن آب پکیج استعمال میگردد که محل قرار گیری آن فی مابین پکیج و لوله آب سرد ورودی به پکیج میباشد و با گشودن این شیر پکیج تا حد مجاز لبریز گردد.

فرآیند اجرا تعمیر پکیج
چهار عنصر اساسی بر کوشش درست پکیج آب، برق، اکسیژن و گاز میباشد که هر مورد از این چهار عنصر به صحت فعالیت نکنند پکیج یا این که پر‌نور نمیشود و یا این که به صحت آیتم استعمال قرار نمی گیرید و سبب فساد در‌این وسیله میشود.

اشتباهات رایج پکیج
در شکل عمل کردن پکیج البته گشوده هم رادیاتور و شوفاژ گرم نمی نماید
مواردی که با این نقص‌ روبرو می‌شوید آغاز ورودی شوفاژها را آنالیز فرمائید که رسوب نگرفته باشد و آن گاه قابلیت فساد شیر سه طرفه وجود دارااست و یا این که ترمستات بده بستان گردد این نقص‌ رفع می گردد.

سرو صدای زیاد پکیج
سرو صدای زیاد پکیج نماد دهنده هوا در پکیج میباشد که با هواگیری پکیج می قدرت این ایراد را رفع کنید.

ایرادات پر‌نور شدن پکیج
در بخش اعظمی از مورد ها مسافت دربین جرقه و شعله زیاد میباشد و بایستی این مسافت را نادر فرمایید و یااینکه جرقه سوخته و نیاز به ردوبدل آن میباشد.

بیش تر از انداز داغ شدن پکیج
در این زمینه ترموستات در گیر نقص‌ گردیده و تعریفی از دما ندارد و با بده بستان ترموستات پکیج تعمیر میشود.

در شکل فساد پکیج چه کنیم ؟
در صورتیکه که پکیج دیواری خانه شما وخیم گردیده‌است به موارد ذیل اعتنا فرمایید زیرا ممکن میباشد خلل جزئی بوده و خودتان توانگری تعمیر پکیج دیواری را داشته باشید :

فشار توشه پکیج را تحلیل فرمائید و در شرایطی‌که مشاهده کردید عقربه توشه پکیج کمتر از یک میباشد به وسیله شیر پرکن که در همگی پکیج ها در بخش زیرین دستگاه نصب گردیده‌است (برای مشاهده شیر پرکن می بایست خم گردید و تحت پکیج را ملاحظه کنید) این شیر به طور گِرد و مشکی رنگ یا این که آبی‌رنگ است. آن را گشوده نمائید تا عقربه توشه روی ۱/۵ بیاد و آنگاه ببندید
مطمئن گردید شیر ورودی گاز و همینطور همه شیرهای پایین پکیج در شرایط گشوده قرار دارا‌هستند (گروه شیر بایستی در امتداد شیر باشد)
پریز برق ورودی را با فازمتر نظارت نمائید برق داشته باشد
در فصل زمستان از گشوده بودن شیرهای بالا و زیر رادیاتور ها یقین نتیجه ها نمایید
چنانچه پکیج در بالکن نصب است یک توشه دودکش را از روی پکیج بردارید و ریست نمایید
روزنه های پلاستیکی محیط دودکش را گشوده فرمایید
در حالتی که با گشودن شیر پرکن عقربه فشار توشه هیچ تغییری نکرد به صورت انقطاع نافی پرکن رسوب گرفته که بدین شکل میتونید خلل را برطرف نمائید : آغاز شیر ورودی آب سرد را ببندید آن‌گاه با به کار گیری از یک آچار تخت شماره ۱۳ یا این که ۱۴ مبادرت به مفتوح کردن شیر پرکن کنید و با یک سیم مفتول رخنه‌ نافی شیر پرکن را خالی از رسوب فرمائید و پرکن را ببندید
در‌حالتی که که پکیج نشتی زیاد داشت همگی شیرهای تحت پکیج را ببندید و پکیج را از برق بکشید و با یک تعمیرکار تماس حاصل نمایید یا برای اطلاعات بیشتر روی این صفحه کلیک کنید

هزینه خدمت پکیج :
قابل ذکر میباشد که هزینه خدمت پکیج با دقت به اینکه هر تعمیرکاری با طرز خویش خدمت پکیج را اجرا میدهد مختلف میباشد، برخی از تعمیرکاران به شستشوی مبدل ثانویه و ایفا پیکربندی ابتدایی پکیج که نهایتا نیم ساعت وقت صرف می‌نمایند اعلام می‌نمایند خدمت بدون نقص صورت گرفته، البته چنانچه که معنای واقعی خدمت بی نقص پکیج به مفتوح کردن تمام قطعات و لوله و اتصالات پکیج به گونه ای که تنها شاسی پکیج روی دیوار باشد و شستشو، تعمیر و خدمت تمام قطعات پکیج به طور جدا و انباشته کردن آن با طریق و پیکربندی سوله گفته می‌گردد. حتما از حیث ما یک پکیج دیواری کارکرده بعد از جاری ساختن خدمت بدون نقص با یک پکیج جدید هیچ فرق نمی کند.

 

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن