راز ناگفته به خرید کتاب اورجینال در کمتر از 7 دقیقه

مدل 1450XLD - در اصل این مدل یک 1400XL بود به همراه یک گرداننده فلاپی دیسک داخلی ¼۵ اینچ و درگاه گسترش جهت اض

توسط مدیر سایت در 8 اردیبهشت 1402

مدل 1450XLD - در اصل این مدل یک 1400XL بود به همراه یک گرداننده فلاپی دیسک داخلی ¼۵ اینچ و درگاه گسترش جهت اضافه نمودن گرداننده دوم. مدل 65XEM - این مدل با تراشه سینتی سایزر صوتی AMY همراه بود که البته تولید آن لغو شد. مدل 1600XL - نام رمز این مدل Shakti بود که دارای دو تراشه ۶۵۰۲ و ۸۰۱۸۶ و دو گرداننده داخلی فلاپی دیسک ¼۵ اینچ بود. برای تولید صداهای با کیفیت بالا، دو عدد از کانالهای صوتی این تراشه میتوانند با هم ترکیب شده تا صدای ۱۶-بیت با کیفیت بالاتر و دقیق تری را تولید نمایند. تعداد زیادی گرداننده نوار کاست که همه آنها مشابه هم بودند و توانایی ذخیره اطلاعات با سرعت ۶۰۰ بیت در ثانیه را بر روی یک نوار استاندارد صوتی داشتند. POKEY چهار کانال صوتی نیمه مستقل دارد که هر کانال کنترلر فرکانس، نویز و صدای مربوط به خود را دارا میباشد. ↑ یکی از مهندسان دوران ۸-بیت Joe Decuir نام داشت که بعدها و هنگامی که در استخدام شرکت مایکروسافت بود بر روی سیستم USB نیز کار میکرد و یکی از اولین افرادی است که بر روی اولین USBهای ساخته شده مشارکت داشتهاست. تمرکز اصلی سریال بر روی فرهنگ موجود در دبیرستانهای آمریکا و ارتباط نوجوانان با دنیای اطرافشان است.

اما این اصلاحات باعث عدم سازگاری نرمافزارها با مدلهای قدیمی تر میشد، شرکت آتاری برای حل این مشکل اقدام به عرضه Translator Disk بر روی فلاپی دیسک نمود که کاربران مدلهای XL و XE با بارگذاری آن در واقع سیستم عاملهای A و B مدلهای ۴۰۰ و ۸۰۰ را در سیستم خود اجرا میکردند و مشکل عدم سازگاری با این روش حل راهنما میگردید. مدلهای 65XE و 130XE (سال ۱۹۸۵) - در واقع مدل اصلاح شده 800XLF به همراه یک کیس و صفحه کلید جدید بود. کارشناسان، والدین و معلمان بر این موضوع توافق دارند که این سریال و موضوع آن خودکشی را ترویج کرده و در واقع تصویری کامل از تصمیم نادرست شخصیتی که خودکشی میکند را به تصویر نکشیدهاست. این گروه همچنین پیشنهاد کرده که نوجوانانی که قصد تماشای این سریال را دارند در کنار والدینشان آن را تماشا کنند بهطوریکه والدین بتوانند آنها را متقاعد سازند که خودکشی هیچ مشکلی را حل نمیکند. این تراشه در دو مدل "دو هستهای" و "چهار هستهای" نیز موجود بود که در بسیاری از دستگاههای آرکید بازی ساخت شرکت آتاری در دهه ۸۰ میلادی (مانند دستگاههای بازی فرماندهی موشکی و آستروید دلوکس مورد استفاده قرار میگرفت. این عطرها آنگاه یا در ساخت محصولات دیگر، به عنوان رایحههای کاربردی (مانند شامپو، لوازم آرایش، شویندهها، داخل اتومبیل و غیره) استفاده گشته، یا به عنوان رایحههای لطیف (fine fragrance) در جامعه بازاریابی شده و به فروش میرسند.

سیستم عامل بازبینی شده B - تعداد ۳ تراشه (۱۰ کیلوبایت رام) همراه با اصلاح مشکلات نرمافزاری در اغلب رایانههای آتاری ۴۰۰ و ۸۰۰ استفاده شد. مدلهای XL و XE که بعد از 1200XL تولید شدند دارای حافظه رام حاوی آتاری بیسیک داخلی بودند. سیستم عامل بازبینی شده A - تعداد ۳ تراشه (۱۰ کیلوبایت رام) در رایانههای اولیه استفاده شد. تمامی این لوازم جانبی از درگاه اختصاصی سریال ورودی/خروجی آتاری استفاده میکردند که از این روش میتوانستند به صورت زنجیروار و مانند یک رشته به هم متصل شوند. نام این تراشه (POKEY) از ترکیب دو اصطلاح POtentiometer و KEYboard (دو دستگاه مهم ورودی/خروجی رابط کاربری POKEY) به دست آمدهاست. یک هدف اصلی شرکت آتاری از طراحی این سری، ایجاد یک محیط کاربر پسند به کمک درگاه سریال ورودی/خروجی بود. کاربر میتوانست در هنگام آغاز به کار سیستم با فشردن کلید نقرهای رنگ OPTION این عملیات را متوقف کند. سیستم بازی XE (سال ۱۹۸۳) - یک کنسول بازی با رنگ بدنه نخودی روشن با یک صفحه کلید نرم و مسافرتی که کاملاً جدا از دستگاه بود. جایگزین گردید. تراشه GTIA هم که توسط «جورج مک لئود» طراحی شده بود، دارای سه رنگ جدید در محیط گرافیکی ANTIC بود که دستگاه را قادر میساخت تا رنگهای بیشتری را بر روی صفحه نمایشگر، به نمایش درآورد.

آبی، اقیانوسی یا اُزونی: جدیدترین طبقه در خانواده عطرها که از سال ۱۹۹۱ میلادی با تولید عطر Dune توسط کریستیان دیور وجود آمد. در ابتدا شرکت آتاری اطلاعات تکنیکی رایانههای ۸-بیتی خود را منتشر نکرد، این اطلاعات فقط در دسترس شرکتهای بازیسازی قرار گرفت که با "حفظ اسرار" آتاری موافقت میکردند. از این مواد استخراج شده، فقط ابسولوت، اسانس، و تنتورها بهطور مستقیم در فرمولبندی عطرها استفاده میشوند. عملیترین راه برای توصیف یک عطر توجه به عناصر آن رایحه یا «خانواده» ای است که به آن تعلق دارد، تمام آن رایحههایی که احساس کلی از یک عطر را از شروع استفاده از آن تا آخرین لحظهای که اثر آن باقیمانده، میسازد. تراشه CTIA/GTIA همچنین مسئول خواندن کلیدهای Option, Select, این لینک Start و عملیات مربوط به بلندگوی صفحه کلید در مدلهای ۴۰۰ و ۸۰۰ است. تراشه CTIA/GTIA همچنین کنترلکننده عملیات گرافیک موسوم به اسپرایت میباشد (تصاویر دوبعدی گرافیکی مستقل بیت مپ که اکثراً در بازیهای ویدئویی مورد استفاده قرار میگرفتند). زندگی برایس نیمه بسیار تاریکی دارد که باعث قربانی شدن جسیکا و سپس هانا میشود.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از ادامه مطلب دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 8 اردیبهشت 1402