چادر بازی کودک کنفرانس ها

ملک دان (در گویش محلی ملیدون) منطقهای خوش آب و هوا (در حد فاصل بین دهستان کفش کنان و بلوط حصار واقع شده) که ن

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

ملک دان (در گویش محلی ملیدون) منطقهای خوش آب و هوا (در حد فاصل بین دهستان کفش کنان و بلوط حصار واقع شده) که نما و فضای طبیعی و دلچسب آن در تمامی ایام سال پذیرای کوتاه مدت و بلند مدت مسافران و بازدید کنندگان میباشد به علاوه احداث بادامستان در این منطقه و حواشی آن بر زیبایی و نشاط این منطقه دو صد چندان افزوده است. بهترین ایام برای دیدار از این منطقه در ایام تعطیلات عید نوروز میباشد که هجوم اکثر مردم از شهرستان بهبهان و مناطق حومه و اتراقهای بلند مدت و کوتاه مدت این افراد خود بیانگر زیبایی خاص این منطقه میباشد. وی در سال ۲۰۰۶ به مدرسه برگشته و تحصیل نیمه کاره خود را به اتمام رساند. ملا ولی خان که قبلاً از خوانین این منطقه بوده دستور ساخت این محل را میدهد ولی هرگز عمرش به اتمام آن نمیرسد و در سن ۴۰ سالگی وفات میکند. از موی بز بافته میشود و شبیه بهوون است که معمولاً جداگانه میبافند؛ و به وسیله چوبهای نوک تیزی به بهوون متصل میشود تا دیوارههای آن را تشکیل دهد و مانع از ورود باد و آب به درون بهوون شود. به همان روش بهوون بافته میشود با این تفاوت که دارای دو لنگه است که بر روی الغ میگذارند و مشک یا بشکه آب در آن قرار میدهند. ​This content w as g enerated  wi th t he  he lp of GSA Content᠎ Generat or D᠎emov ersi on !

که در زبان محلی به آن بهوون bohoon گفته میشود؛ و از موی بز بافته میشود و از لتهای متعدد ساخته میشود. سایر باشگاه های سوارکاری مشهد که در ادامه این قسمت خدمت شما معرفی می کنیم امکاناتی شبیه به موارد بالا دارند و برای همین ما فقط نام باشگاه و روشهای دسترسی به آن را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید با توجه به موقعیت جغرافیایی خود باشگاه سوارکاری مورد نظر خود را پیدا کنید. پسر های کوچولو و دختران زیبا علاقه زیادی به قرار گرفتن در مخفی گاههای خود را دارند . آلتی است چوبی که با بستن آن به الاغ یا گاو زمین را شخم میزنند. ده عبد محمد به نام بزرگ آن عبدالمحمد کریمی نامگذاری شده که مردی بزرگ و مؤمن و قاری قرآن و مؤذن بوده وهمواره در راه صلاح ایل بزرگ طیبی قدم برداشتهاند از وی ۶ پسر به نامهای مرحوم علی حیدر: قدرت، روزعلی، نورعلی، صفدر، میرزا به جا ماندهاست. متأسفانه بعد از آبگیری سد مارون این روستا با تمام باغات و آتشکدههای قدیمی به زیر سد مارون فرورفت و در آب غرق گشته راه مواصلاتی دهستان که از روی رودخانه مارون به سمت دهدشت وجود داشت و قدمت آن به قبل از انقلاب میرسید و راهی برای ارتباط خویشاوندان این دهستان با دیگر خویشاوندانشان در لنده و سوق و دیگر نقاط طیبینشین بود به زیر سد مارون رفتهاست؛ و تاکنون هیچ راه مستقلی برای آنان ایجاد نشده و جبران خسارتی هم از سوی دولت به مردم این منطقه صورت نگرفتهاست.

وسعت زمین مجاورت با رودخانه مارون باغستانهای مرکبات و نخیلات را به وجود آورده و همچنین مقدار غله زیر کشت آن بسیار بالا بودهاست. بخش های کاشیکاری شده ایوان تقریبا خراب شده ولی بقایای آن هنوز یادآور شکوه بنا در گذشته است. مدرسه دارای سه ایوان بزرگ است که در گذشته به عنوان کلاس درس از آن استفاده می شده است. بعد از آن این اداره را آستان قدس می خرد و مدرسه در دوره های مختلف در میان مقامات مختلف دست به دست می شود و همیشه مدرسه موفقی بوده است. چوبی است که در اندازههای مختلف ساخته میشود و سر آن کمی کلفتتر و به شکل زیبایی تزئین شدهاست و نوع دیگر آن که به یک سر آن فلز خاصی قرار میدهند برای دفاع شخصی در نزاعها از آن استفاده میکنند. دیدن آن در فصل بهار و پاییز شگفتانگیز بود. علت اصلی کوچ مردم این قصبه به بالاتر که روستای کفشکنان باشد گذشتن خط لوله اصلی گاز بود که صدای مهیبی هنگام تمییز کردن لوله ایجاد میکرد و باعث وحشت کودکان میشد. روستا دارای باغات نخل بوده و درآمد مردم آن عمدتاً از دامداری بودهاست ولی بخشهای عمدهای از روستا در اثر زلزله سال ۶۷ نابود شدهاست و هماکنون روستا فاقد آب آشامیدنی میباشد واهالی که ساکن این روستا بودهاند آب خود را از روستای بالاتر خود به نام خشاب شیرین به دست میآوردهاند.

به کودک خود آموزش دهید که چگونه چادر بازی خود را باز و بسته کند، در این صورت کمترین آسیب به چادر وارد میشود. شبیه شله است و از موی بز بافته میشود که برای گذاشتن زیر هور یا شله و از اذیت نکردن پشت چارپا استفاده میشود. از موی بافته میشود و طول آن تا سه متر هم میرسد ولی عرض آن دایرهای مانند است. کلاش: پاپوشی است به رنگ سفید و اطراف آن رنگی و در بعضی از آنها تزیین شده که به کلاش هرسینی معروف میباشد. شبیه ورپس است. با این تفاوت که پهنای آن عریض تر است و به دو سر ان آهنهایی حلقه مانند و طنابی از چرم میبندند و برای بستن محکم تر بر پشت الاغ یا قاطر از آن استفاده میکنند. هم اکنون این روستا خالی از سکنه میباشد ولی در فصل بهار میتوان گروه زیادی از افراد که از آن دیدن میکنند را مشاهده نمود. اگر شما هم به دنبال لوکیشن مناسب عکاسی هستید، این خیابان به شما توصیه می شود. لباس های سنتی و محلی استان گیلان در سایزبندی های مردانه، زنانه و بچه گانه از جمله جذابیت های بومی و محلی استان گیلان است که زنان و مردان گیلانی هنوز هم به پوشاک سنتی و محلی خود پایبند هستند و از آن ها در بیشتر اوقات و به خصوص در جشن ها و مجالس عروسی استفاده می کنند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن