منیفولد tu5 مخصوص مسابقات

منیفولد هوا فلزی tu5 و موارد مصرف این منیفولد منیفولدها به دسته تقسیم بندی میشوند:  منیفولد فلزی Tu5

توسط مدیر سایت در 14 خرداد 1402

منیفولد هوا فلزی tu5 و موارد مصرف این منیفولد

منیفولدها به دسته تقسیم بندی میشوند: 

  1. منیفولد فلزی Tu5
  2. منیفولد پلاستیکی Tu5

 

منیفولد tu5 فلزی

منیفولد تیوفایو فلزی معمولاً دارای استحکام فوق العاده بالایی میباشد و میتواند فشار بسیار زیادی را تحمل نماید ، از این منیفولد معمولاً در نسخه های Tu5 تقویت شده همانند خودروهای شهری تقویت شده و یا حتی خودروهای رالی نیز استفاده میکنند. اگر توجه داشته باشید در خودروهای توربو یا سوپر شارژ نیز بدون استثنا از منیفولد فلزی استفده میشود.

منیفولد فلزی تیوفایو tu5

جنس منیفولد فلزی tu5 باید چه جنسی باشد؟

جنس مورد استفاده در منیفولدهای مسابقاتی که از جنس فلز میباشند معمولاً از نوع آلومینیوم ساخته میشود چراکه آلمومینیوم تبادل دمایی بیشتری دارد و میتواند در زمان کوتاه تری دما را از خود خارج کند و در نتیجه خنک تر خواهد ماند.

عملاً خنک تر بودن منیفولد در زمان شتاب گیری موجب افزایش توان مستقیم خواهد شد. در واقع زمانی که هوای خنک وارد موتور میشود عملاً میزان هوای وارد شده به موتور متراکم تر خواهد بود و این یعنی میزان هوای بیشتر به نسبت هوای گرم.

 

در ایران چند نوع منیفولد فلزی tu5 (تیوفایو) وجود دارد برای خرید؟

در ایران شما به چند نوع منیفولد فلزی دسترسی دارید که میتوانید تهیه کرده و بر روی خودرو خودتان استفاده کنید که شامل :

  • منیفولد tu5 فلزی Norbert Performance
  • منیفولد tu5 فلزی هورنت (Hornet)
  • منیفولد tu5 فلزی رشیدی
  • منیفولد tu5 فلزی پیت استاپ
  • منیفولد tu5 فلزی NFS

 

منیفولد tu5 فلزی Norbert Performance (نوربرت):

منیفولد نوربرت که مناسب استفاده بر روی خودروهایی با انجین تیوفایو میباشد یکی از بهترین ها در بین تمامی منیفولدهای فلزی موجود در ایران میباشد ، حتی این منیفولد در سایت های خارجی نیز به فروش میرسد و در سطح جهانی فروش دارد. این منیفولد از جنس آهن بوده اما برای اینکه افزایش دما نداشته باشد و همیشه در حالت خنک باشد چندین لایه جنس خنک کننده همراه با رنگ بر روی بدنه آهنی آن درج شده است که موجب کاهش دمای هوای ورودی شده است.

همچنین این منیفولد فلزی tu5 دارای رابط های بسیار کوتاه بوده که منجر به سرعت بخشیدن به هوارسانی موتور نیز میگردد ، نکته دیگر در مورد منیفولد فلزی نوربرت رانرهایی با قطر بیشتر و همچنین محفظه آرامش بزرگتر و البته آیرودینامیک هوا را نیز دارا است. تمامی موارد گفته شده موجب افزایش توان حدود 20 درصدی بر روی خودروهای تیوفایو میگردد.

 

منیفولد tu5 فلزی هورنت (Hornet) :

منیفولد هورنت از همان ابتدای تولید متاسفانه نقطه پاشش مناسبی نداشت و به دلیل پاشش بنزین و نصب ریل سوخت از پایین منیفولد موجب افت توان نیز میشد. منیفولد فلزی هورنت را نمیتوانیم گزینه مناسبی برای نصب بر روی خودروهای تیوفایو بدانیم. البته توجه داشته باشید که این مورد در تست های فراوان اثبات شده است و به همین دلیل است که منیفولد های برند هورنت را اکثر تیونینگ کارها رد میکنند و مورد استفاده قرار نمیگیرد.

 

منیفولد tu5 فلزی رشیدی :

منیفولد رشیدی نیز یکی از بهترین ها در بین منیفولدهای فلزی ساخته شده برای تیوفایو میباشد ، این منیفولد تمامی نکات مثبت گفته شده برای یک منیفولد فلزی را دارد و تنها نکته منفی در این منیفولد متاسفانه وزن زیاد آن میباشد که در شرایط شتاب گیری موجب شکستن دسته موتور پایین میگردد. اما با این حال نیز میتوان گفت تا حدود 15 درصد افزایش توان را دارا است.

 

منیفولد tu5 فلزی پیت استاپ :

این منیفولد در نوع خود تحول بزرگی را ایجاد کرده است و میتواند به راحتی تا حدود 15 الی 20 درصد افزایش توان را برای خودرو شما به همراه داشته باشد اما تنها نکته منفی این منیفولد نیز وزن سنگین آن و همچنین نداشتن هیچگونه زیبایی در ساخت میباشد.

 

منیفولد tu5 فلزی NFS :

منیفولد فلزی NFS را نیز میتوانیم بهترین منیفولد در سطج جهانی برای انجین تیوفایو بدانیم چراکه این منیفولد تمامی نکات مثبت برای یک خودرو مسابقاتی و حتی شهری را دارد. عموماً از این منیفولد برای تقویت tu5 به صورت توربو و اتمسفر استفاده میشود.

 

منیفولد پلاستیکی تیوفایو (tu5)

منیفولد پلاستیکی معمولاً در خودروهای اتمسفر بیشتر مورد استفاده است چراکه نیاز به تحمل فشار زیادی نخواهد داشت. البته از دیگر مزیت های منیفولد پلاستیکی میتوانیم به خنک ماندن منیفولد نیز اشاره کنیم.

در ایران معمولاً بر روی خودروهایی همانند 206 از منیفولد پلاستیکی استفاده شده است که کاملاً ایده آل میباشد و هیچ ایرادی در روند کار خودرو به وجود نمی آورد. البته نکته قابل توجه این است که منیفولد پلاستیکی فقط و فقط برای یک خودرو معمولی شهری که به صورت روزمره استفاده میشود قابل استفاده خواهد بود. معمولاً در تمامی خودروهایی که از انجین یا موتور Tu5 استفاده کرده اند از منیفولد پلاستیکی یا ظرفیت و مقاومت مناسب استفاده شده است.

 

 

 


خانواده‌ای به دنبال خودرویی با شرایط خوب و قیمت مناسب بودند که به سایر جاهای شهر سفر کنند و پژو 206 تیپ 5 را پیدا کردند. این خودرو با تکنولوژی‌های پیشرفته مانند آیینه‌های برقی، جلو چراغ‌های با لامپ‌های هالوژن و ترمز ABS برخوردار است. قدرت فرمانی و جهت یابی ثبات خوبی دارد و با قابلیت‌هایی مانند قفل بندی مرکزی و آیینه‌های الکترونیکی راحت تر برای تمام کاربران است. نقاط ضعفی مانند ظرافت الکترونیکی زیادی دارد که ممکن است در برخی شرایط رانندگی نامطمئنی ایجاد کند. به طور کلی، پژو 206 تیپ 5 خودرویی ارزان قیمت و با ارزش خریدی بالاست و به طور کلی توصیه می‌شود.

 

- مقدمه و آشنایی با خودرو پژو 206 تیپ 5
- تجربیات دیدن و خرید خودروی پژو 206 تیپ 5 شامل توضیحات درباره موتور، فضای کابین، قابلیت های ایمنی، فرمانی و جهت یابی، قفل بندی مرکزی و آینه های الکترونیکی
- نقاط ضعفی نظیر ظرافت الکترونیکی و ظرفیت بشقاب فرمان
- جمع بندی با تأکید بر ارزش خرید داشتن خودروی پژو 206 تیپ 5 با توجه به ظرافت فنی آن.


تاریخ واگذاری ماشین 206 تیپ 5 به دست خانواده من، به همراه داستان خودرو

ما از طرف دیگر نیاز داشتیم که یک خودرو به مدت چند روز به عهده خودمان باشد و به سایر جاهای شهر سفر کنیم. به همین دلیل با خودرویی با شرایط خوب و قیمت مناسب به نام پژو 206 تیپ 5 آشنا شدیم. این خودرو یکی از محبوب ترین خودرو های عمومی در بازار ایران بود که توجه ما را به خود جلب کرد. در این مقاله، ما قصد داریم به شما داستان خودروی پژو 206 را بگوییم و تجربیات خود را از پرداختن به آن با شما به اشتراک بگذاریم.

نخستین بار که خودروی پژو 206 را مشاهده کردیم، در حال تمیز کردن خودرو و همچنین تغییر روغن بود. آن زمان خودرو بیشتر شبیه به یک “قیافه جدید” بود و به نظر ما بسیار مدرن و جذاب بود. پس از کلی کندو کردن که ظاهرا به دلیل کاستی در سیستم الکترونیکی بود، خودرو نیز اماده راندن شد. راننده خودرو به ما گفت که خودروی پژو 206 تیپ 5، صنعت نخستین فرانسوی است که تولید شده است. ایشان در ادامه گفتند که از تکنولوژی های مدرنی مانند آیینه های برقی، جلو چراغ های خودرو با لامپ های هالوژن و ترمز ABS برخوردار است. البته، این قابلیت های پیشرفته ما را شگفت زده کرد، خصوصا وقتی که به قیمت مقطوعی که به دلار اون روز بود فکر می کردیم.

خودروی پژو 206 تیپ 5، به راحتی قابل سوار شدن است و فضای کابین برای تعداد حداکثر 5 نفر به صراحت دوست داشتنی است. صندلی این خودرو جدا نمی شود. داشتن منحنی های بزرگ و پهن در همه جای شاسی ما را به استحکام ساختار خودرو اطمینان بخشید و به ما نشان داد که خودرو تمامی قوانین ایمنی را رعایت کرده است.

این خودرو با موتوری چهار سیلندر با حجم 1360 سی سی عمل می کند که توسط یک گیربکس دستی پنج سرعته به سرعت بیشتری دست پیدا می کند. البته گیربکس های PF1 و TU5J در دسترس هستند که این موتور با ارائه 75 اسب بخار از آن بهره می برد. در طول مسیر، خودرو با شتاب قابل توجهی به سرعت می رود و این احساس رانندگی بسیار جذاب است. البته در برخی نقاط، شتاب خودرو به شدت کاهش می یابد، انگار که نیروی موتور برای رسیدن به سرعت بیشتر کافی نبوده است، اما با گذشت زمان و در دل ترافیک شهری، ما به سادگی می توانیم در این شرایط بهترین چیز را انتخاب کنیم.

خودروی پژو 206 تیپ 5، با قدرت فرمانی قابل قبولی و جهت یابی ثبات خوبی طراحی شده است. قابلیت هایی مانند قفل بندی مرکزی، آیینه های الکترونیکی و خودریست به آن اضافه شده است که باعث شده این خودرو راحت تر برای تمام کاربران باشد. البته ما همچنین به علت رفاهی بودن این خودرو توصیه می کنیم که نرخ بیمه آن را بررسی کنید، چرا که شاید بیمه آن تا حدودی گران باشد.

آیا خودروی پژو 206 نقاط ضعفی هم دارد؟

طبیعتا خودرویی با این دعاوی قابل ارتقا نیست. این خودرو دارای ظرافت الکترونیکی زیادی است که ممکن است در برخی از شرایط رانندگی نامطمئن باشد. گاهی اوقات ظرفیت بشقاب فرمان کم است و در برخی شرایط، ممکن است دشواری هایی پیش آید. اگرچه از یک خودرو سخت کاری قابل انتظار است که بعضی از قابلیت های بزرگ تکنولوژیکی را نداشته باشد، اما ما از پژو 206 تیپ 5 راضی بودیم.
 

جمع بندی

در نهایت می توانیم بگوییم که خودروی پژو 206 تیپ 5 یک خودرو نسبتا ارزان قیمت و قابل توجهی در بازار خودروی ایران است. با توجه به ظرافت فنی آن، این خودرو ارزش خریدی برای شما خواهد داشت. البته، برخی نقاط قابل سوگند گرفتن و بهبود موجود است اما به هر حال ما به شدت به خودروی پژو 206 تیپ 5، پیشنهاد می کنیم.

در نگاه دوم، این خودرو به نظر می رسد که با اینکه گذشته از این خودرو، تعداد زیادی برای فروش و تولید هستند، اما این بیانی نیست که پژو 206 تیپ 5 متوسط باشد. اگر دنبال خودرویی برای خودتان یا من و تو هستید، پژو 206 تیپ 5، حتما یک گزینه خوب برای شما خواهد بود.

 

پرسش و پاسخ (FAQ):


1. در چه سالی پژو 206 تیپ 5 تولید شده است؟
پژو 206 تیپ 5 در سال 2004 تولید شده است.

2. چه قابلیت هایی در خودروی پژو 206 تیپ 5 وجود دارد؟
خودروی پژو 206 تیپ 5 دارای قابلیت هایی مانند آیینه های برقی، جلو چراغ های خودرو با لامپ های هالوژن و ترمز ABS است.

3. آیا خودروی پژو 206 نقاط ضعفی دارد؟
بله، خودروی پژو 206 دارای ظرافت الکترونیکی زیادی است که ممکن است در برخی شرایط نامطمئن باشد و همچنین ظرفیت بشقاب فرمان در بعضی شرایط کم است.

4. آیا خودروی پژو 206 تیپ 5 قابلیت بازاریابی دارد؟
بله، خودروی پژو 206 تیپ 5 یکی از محبوب ترین خودرو های عمومی در بازار ایران بود و هست.


منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن