با استفاده از این نکات ساده دروازه ها را برای چادر بازی کودک باز کنید

شامل چارقد (که طرح و جنس و رنگ و اندازه آن در مناطق مختلف فرق میکند)، پیراهن کمر چیندار (که اصطلاحاً به آن شو

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

شامل چارقد (که طرح و جنس و رنگ و اندازه آن در مناطق مختلف فرق میکند)، پیراهن کمر چیندار (که اصطلاحاً به آن شوی میگویند)، شلیته، تنبان، جلیقه، اُرسی، چادر محلی و پاپوش زنانه (که بسته به فصل گرم یا سرد متفاوت است). در هوای سرد زمستانی علاوه بر این لباسها بر روی پیراهن آرخالق یا نیم تنه که از پارچهای از جنس مخمل تهیه شده پوشیده میشود که به نام کرتی شناخته میشود. لباس محلی زنان این روستا شامل چادر عبا، ثوب (توری بلند که روی چادر عبا میپوشند)، زیرجامه و شیله (نوعی روسری) است. لباس زنان آنها از رنگهای شاد و متنوع تشکیل شده و شامل سه قسمت چارقد قرمز یا آبی گلدار، کلاه نقرهای و نقره دوزی شده و پیراهن زنانه به رنگهای سبز و قرمز یا آبی است که امروزه بیشتر در مراسمها از آن استفاده مینمایند. و وریا غفوری، دو فوتبالیست ایرانی - که به دلیل حمایت از اعتراضات سراسری ایران توسط جمهوری اسلامی بازداشت شده بودند - با سپردن وثیقه آزاد شد. در آذر ۱۴۰۱، پس از هک خبرگزاری فارس، در متن یکی از بولتنهای محرمانه (افشا شده) که برای فرمانده کل سپاه پاسداران تهیه شده، آمدهاست که مردم ایران در وضعیت انقلابی قرار گرفتهاند و ۸۴ درصد مردم از اعتراضات پشتیبانی میکنند. This art icle h as been c re at᠎ed  with the help of G᠎SA C​on tent Gen erator DEMO᠎!

زیرا جنس بیشتر فنرهای چادر آهن بوده و زنگ می زند و ممکن است پارچه چادر از جنسی باشد که کسر آب داشته باشد و با شستشو آسیب ببیند. همینطور در زمستان بر روی چارقد، چادر شبی از جنس ابریشم (کج) پوشیده میشود که بافت آن به صورت شطرنجی و با رنگهای زیبا طراحی شدهاست. این مجموعه به عنوان یکی از قطب های گردشگری در شهر مشهد به حساب می آید و باید در نظر داشته باشید که سالانه افراد زیادی برای استفاده از امکانات این پارک آبی به شهد مشهد سفر می کنند. این پارک جنگلی از مهمترین جاهای دیدنی مشهد است که از سال 1380 به عنوان پارک در اختیار عموم قرار گرفته است. مدرسه دو در که هم اکنون به عنوان دارالقرآن مورد استفاده قرار می گیرد محل آموزش قرآن و جلسات قرآنی و فعالیت های مرتبط است. نقشهای چوقا ، ستون های کوتاه و بلند هستند و طرح این ستونها را از ساختمانهای دوره هخامنشی میدانند که در آن سیاهیها رو به پایین و سرنگونی و سفیدیها رو به بالا و سربلندی دارد.

این محصول به صورت فنری بوده که برای نصب آن ابتدا آن را از بسته بندی خارج کنید، چادرهای بازی فنری به صورت پیچشی بوده و بعد از باز کردن به حالت مثلثی خواهند شد، ضلع وسطی آن را از قسمت میانی تا خارج کنید تا شکل خود را پیدا کند، جهت جمع آوری نیز به آسانی با یک حرکت پیچی در کمتر از 10 ثانیه بسته می شود البته باید یکی از اضلاع را به داخل فرو برده تا روی هم دیگر تا شوند، شما می توانید در مواقعی که به آن نیاز ندارید آن را جمع کرده تا فضای کمتری در منزل اشغال کند. اگر به دنبال لوکیشن عکاسی در مشهد هستید می توانید به این پارک بروید و عکس های متنوعی با طبیعت بکرش بگیرید. اگر به مدارس تاریخی و بناهای قدیمی علاقه دارید باید سری هم به مدرسه میرزا جعفر بزنید که جزو مدارس عهد صفوی در مشهد است. سرپوش مردان لر بختیاری کلاهی نمدی است که به آن کلاه خسروی هم گفته میشود و به رنگهای مشکی و قهوهای روشن و تیره و سفید است.

شامل سرپوش مردانه، تنپوش تابستانی مردانه، تنپوش زمستانی مردانه و پاپوش مردانه، کت چُقا، شلوار کمری، گیوه است. هم اکنون این بنا در خیابان طبرسی از خیابان های مشرف به حرم مطهر قرار گرفته است. همین تصویر نشان میدهد که بقیه روسری روی دوش و سینه قرار میگرفت و دنباله آن دوباره از زیر چانه به طرف بالا کشیده و در کنار گوش به پیشانی بند متصل میشد. سراقوچ: نوعی کلاه زنانه است از پارچه نخی یا الگویی مشابه کلاه نوزاد که برای نگهداری گیسوان بافته شده به کار میرود. لباس مردان لر بختیاری شامل کلاه نمدی، چوقا، شال و شلوار گشاد سیاه رنگ معروف به (دبیت) و کفشی به نام گیوه است و لباس زنان لر بختیاری شامل لَچَک، زیرلچک، مینا، بندسوزن، دستمال، پیراهن، شلوار قِری و کفش است. بزرگان و پیران از لباسی که شامل یک پالتوی بلند که تمام بدن را میپوشاند و شال سر و در برخی مواقع از کلاه معمولی استفاده میکنند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد خانه چادری لطفا به بازدید از وب سایت ما.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن