اطلاعات پیشرفته به قلعه بادی

قلعه بادی یکی از محصولات بازی کودک است که میتواند ساعتها فرزندانتان را سرگرم بازی کند. اینگونه کودک احساس میک

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

قلعه بادی یکی از محصولات بازی کودک است که میتواند ساعتها فرزندانتان را سرگرم بازی کند. اینگونه کودک احساس میکند که یک قلعه و یا قصر بادی دارد که مالک آن است و با استفاده از آن میتواند به بازی و تفریحهای سرگرم کننده بپردازد، این محصولات در انواع بسیار متنوعی تولید شدهاند که میتوانند تمام سلایق را در بر بگیرند، به عنوان مثال دختران میتوانند با خرید قلعهچهای بادی عروسکی، با دیگر کودکان هم سن خود به بازیهای شاد و دلنشین بپردازند . در ضلع جنوبی و سمت راست درِ ورودی این قلعه راه پلهای جهت دسترسی به برجهای نگهبانی قرار دارد و روزنههایی در تمام طول دیوارهای اطراف و برجها نیز ایجاد شدهاست. این پارک بادی همچون سایر شهربازیها و مراکز تفریحی دیگر در جهان شرایط و ضوابط خاصی را برای مراجعه کنندگان خود در نظر گرفته تا آنها در طول مدت حضور در این پارک لحظات خوشی را با خانواده سپری کنند. در بالا اشاره شد که طول عمر قلعههای بادی به دلیل استفاده از وینیل و یا پی وی سی بسیار بالا است، شما در زمانی میتوانید شاهد طول عمر بالای محصولتان باشید که آسیبی به بدنه وارد نکنید، برای جلوگیری از آسیبهای احتمالی توصیههایی را بایستی در نظر بگیرید و رعایت کنید تا شاهد این طول عمر باشید.

آنچه معلوم میشود چون چشمه بزرگی است، دامنه تپهای که قلعه بالای آن ساخته شده منفجر است، این چاه پایابی بوده که آب از آن با مشک بالا میآوردهاند. این قلعه با پلانی شش گوش، دارای شش برج مدور در اطراف است و درِ ورودی آن در ضلع جنوبی قرار دارد که در گذشته عمارتی نیز بالای درِ ورودی قرار داشتهاست. اما به شرطی که با دیدن قیمت بالای بلیط و هتل، عیشمان کور نشود. قیمت سرسره بادی دست دوم نیز با توجه به میزان کارکرد و عمر سرسره قیمت گذاری می شود. قسمتی که کف قلعه بادی دارد بسیار نرم و راحت است برای اینکه به صورت بادی طراحی شده و سطح برجسته ای را دارد ، برای همین مانند یک تشک نرم برای کودکان خواهد بود . این کشتی را می توان بزرگترین کشتی در جزیره کیش پس از کشتی تاپ تورز دانست که با عرشه ای وسیع و سه طبقه مجزا فعالیت می کند. بر اساس این نظریه به نظر میرسد که این قلعه به دستور سلطان جلالالدین و در هنگام حمله مغول به ایران و در جریان جنگ و گریزهای سلطان جلالالدین و در زمانی که وی پس از مرگ پدرش در جزیره آبسکون (آشوراده کنونی) از جانب مازندران به سمت شرق ایران حرکت نمود تا خود را برای مقابله با سپاهیان مغول آماده سازد، ساخته شده باشد.

مربوط به دورانهای تاریخی پس از اسلام است و در نزدیکی شهرستان جاجرم واقع شده و این اثر در تاریخ ۳ بهمن ۱۳۵۶ با شمارهٔ ثبت ۱۵۷۷ بهعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیدهاست. از سال ۱۳۲۰ تا ۱۳۷۰ و در تقسیمات سیاسی کشور به دهستانی در شهرستان بابل تبدیل شد. روستای زاهدکلا که در ۱۵ کیلومتری شهرستان فریدونکنار واقع شده دارای ۶۰ هکتار پوشش جنگلی و ۵۰ هکتار دریاچه است. قلعه جلالالدین که از سنگ و آجر و گچ ساخته شده، عبارت است از شش برج و چند یورت که قطرا از شمال به جنوب اطول از مغرب به شرق است. ساختمان آن بسیار محکم است و دیوارهایی به قطر ۵/۳ متر با چند برج به ارتفاع ۱۲ متر دارد. عدهای این قلعه را به جلالالدین سلجوقی و عدهای آن را به جلالالدین؛ بنیانگذار سلسله جلالیه نسبت میدهند اما نظریهای که در حال حاضر مطمئنتر و محتملتر از بقیه به نظر میرسد این است که قلعه جلالالدین یک قلعه نظامی است که مربوط به قرن هفتم هجری قمری میباشد و آن را به سلطان جلالالدین خوارزمشاه نسبت میدهند. Post was c᠎reat​ed with t he he lp  of GSA Content᠎ Gen er at᠎or DE MO.

در پایین و ضلع جنوب غربی قلعه چشمه آب شیرینی وجود دارد که آن نیز موسوم به جلالالدین میباشد و آب آن به طرف جنوب شرق و به طرف جاجرم جریان دارد. قلعه جلالالدین در حدّفاصل جاده گرمه به جاجرم، بر روی تپه نسبتاً مرتفع سنگی قرار گرفتهاست. کایت بوردینگ کیش در واقع یکی تفریحات کیش است که ترکیبی از پاراگلایدر و اسکی روی آب می باشد. درون قلعه در طرف شمال غربی، چاهی است مخصوص آب قلعه که حالا تقریباً بیست ذرع عمق دارد و پیداست که پر شدهاست. در این پلاژ وجود دارند. بر روی این کاشیها تصاویری با مضامین بزمی، وجود دارد. طرح ها و چاپ های روی پارچه های قصر بادی بر پایه محبوبترین انیمیشن ها و کارتون میان کودکان انتخاب میشود. به دلیل این که زمان بازی های مهیج کودکان از تعادل لازم برخوردار نمی باشند و در زمان داشتن تحرک زیاد ممکن است دچار آسیب شوند طراحان این محصول دیواره ای بادی و محکم به دور بخش پرش کشیده اند که از ساختاری نرم برخوردار می باشد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن