چرا همه چیز شما شده است گفت: در مورد بدهی و کسری بودجه می تواند اشتباه

Category: کارما No comments

ممکن است ما در آستانه یک انقلاب است.

اگر همه چیز ما فکر می کنیم می دانستم که در مورد مالیه عمومی بیش از 40 سال گذشته بوده است اشتباه است ؟

جدید تئوری اقتصادی پدید آمده است که می تواند بازنویسی درک ما از دولت چگونه ایجاد و صرف پول و چه نوع از جامعه ما می توانیم به ساخت.

و اگر آن را درست است مردم ممکن است خشمگین است.

به دلیل آن می تواند نشان می دهد که استرالیا نخبگان سیاسی می تواند استطاعت به صرف مراتب بیشتر از آنها در بهداشت عمومی و آموزش و پرورش, مسکن اجتماعی و علمی و انرژی سبز طرح در حالی که از بین بردن بیکاری است.

و در عین حال آنها نیست — یا از یک سوء تفاهم از منابع مالی دولت و یا به دلیل آنها نمی خواهند به.

با این حال به آغوش این رادیکال تئوری اقتصادی شما را فراموش کرده ام آنچه شما آموخته ام در مورد کسری بودجه (که آنها بد) و بدهی های دولت (که این بار نسل های آینده).

چرا ؟

چرا که طرفداران این نظریه می گویند که دور از مشکل کسری بودجه اغلب یک چیز خوب — آنها می تواند منبع سالم رشد اقتصادی است.

Parliament House in Canberra
اگر چه بی پایان سیاسی بحث بر سر کسری بودجه و بدهی شده است کاملا بی معنی است ؟ (فلیکر: فرانسیسکو مارتینز)

آنها استدلال می کنند کشوری مثل استرالیا که کنترل پول خود را نیاز ندارد به مالیات و یا قرض گرفتن قبل از آن دولت ملی می تواند به صرف پول — دولت می تواند ایجاد و تمام پول آن نیاز به صندوق خود … در محدوده.

این همه برای تلفن های موبایل بیش از حد خوب درست باشد به همین دلیل است که منتقدان هشدار می دهند که نظریه ساده و بی تکلف ساده و به طور بالقوه خطرناک است.

اما حامیان این نظریه — که در حال رشد در تعداد — می گویند بسیاری از مشکلات جهان امروز (شدید نابرابری ثروت ضعیف بودجه عمومی بیمارستان ها و مدارس و مزمن بیکاری راکد دستمزد) در یک نتیجه از سوء تفاهم دولت تامین مالی است.

آنها می گویند اقتصاد کلان نظریه — که به نظر می رسد در تصویر بزرگتر از چگونه اقتصاد ملی کار می کند — کردم تا بیش از حد بسیاری از پرسش های بزرگ اشتباه است.

بنابراین آنچه ما در مورد صحبت کردن ؟ اجازه دهید نگاهی نزدیک تر است.

درمان نگهدارنده با متادون است و به چالش کشیدن ارتدکسی

این نظریه به نام مدرن پولی نظریه (MMT).

آن است که به چالش کشیدن نئولیبرالی اقتصادی ارتدکسی است که تحت سلطه سیاست گذاری در استرالیا و ایالات متحده آمریکا و بریتانیا و بسیاری از کشورهای دیگر از اواسط 1970s.

حاکم ارتدکسی فرض یک زن و شوهر از چیزهایی است.

اولا این فرض هر کشور دارای یک “نرخ طبیعی” بیکاری و آن را غیر عاقلانه به سعی کنید به زور بیکاری نرخ پایین تر از سطح طبیعی به دلیل تورم (حقوق و دستمزد) افزایش بیش از حد سرعت. بنابراین این فرض بهتر است به قبول یک مقدار مشخصی از بیکاری به حفظ ثبات قیمت ها (و به نگه داشتن دستمزد خواسته های ضعیف).

People line up outdoors beside a Centrelink sign.
ایده این است که اقتصاد سرمایه داری نیاز به افراد بیکار به پایدار باقی می ماند می توان بازگشت به مارکس “لشکر ذخیرهی” تئوری.(ABC اخبار: اندرو o’connor)

در حال حاضر استرالیا نرخ طبیعی بیکاری در نظر گرفته شده است به جایی بین 4 و 5 درصد است.

ثانیا اقتصادی ارتدکسی بر آن است که دولت ملی نیاز به جمع آوری مالیات و یا قرض گرفتن از محافظ قبل از آن را می توانید صرف پول است.

سیاستمداران تکرار این نقطه پیوسته است.

وقتی که شما شنیدن یک سیاستمدار گفت: دولت باید “در آن زندگی می کنند به معنی” آنچه که آنها واقعا و گفت دولت نباید صرف بیش از آن در جمع آوری مالیات و یا استقراض است.

اما MMT اقتصاددانان می خواهید به نوبه خود این عرف در سر خود را در میان دیگران.

چه MMT?

درمان نگهدارنده با متادون است که یک مدرسه اقتصادی فکر و یک پروژه سیاسی (بیشتر در مورد این بعد).

طرفداران خود را در حال خجالتی نیست در مورد نیت خود را به لرزش ایجاد.

افرادی که طراحی و توسعه آن کار کرده اند در بدن تئوری برای دهه بی سر و صدا در کشورهایی مانند استرالیا و ایالات متحده اما ایده های خود را به تازگی پشت سر هم را به باز کردن به عنوان رهبران جهانی جستجو برای ایده های تازه برای مقابله با بی سابقه بحران اقتصادی از سال 2020 و اثرات طولانی از بحران مالی جهانی در 2008-09.

MMT اقتصاددانان را چند ادعا می کند:

اولا آنها می گویند ما شده است فکر کردن در مورد کسری بودجه اشتباه است.

آنها می گویند کسری بودجه همیشه بد نیست. در واقع کسری اغلب لازم و مفید است. یک کسری بودجه صرفا شواهد اضافی هزینه های دولت و هزینه های دولت افزایش ثروت از بخش خصوصی کسب و کار و خانواده.

آنها می گویند این بستگی دارد که چه کسری هزینه های استفاده می شود. افزایش کسری بودجه برای تامین مالی جنگ است همان چیزی که به عنوان افزایش کسری بودجه برای ساخت بیمارستان ها و مدارس.

آنها استدلال می کنند سرمایه گذاری است که افزایش بهره وری از طریق بهتر و سلامت بیشتر دانش و مهارت های بهبود حمل و نقل و مانند آن ها کمک های مالی به ارزش حتی اگر نتایج آن را در کسری بودجه.

در مرحله دوم درمان نگهدارنده با متادون اقتصاددانان می گویند ما شده است فکر کردن در مورد هزینه های دولت اشتباه است.

آنها می گویند این استدلال (ترویج معروف توسط نخست وزیر بریتانیا مارگارت تاچر) که دولت های ملی باید مالیات و یا قرض گرفتن قبل از آنها می تواند صرف اشتباه است.

MMT استدلال آن راه دیگری در اطراف — ملی دولت را مجبور به صرف پول به اقتصاد قبل از آنها می توانند مالیات و یا قرض گرفتن. هزینه های دولت در واقع قبل از مالیات.

پذیرش این گزاره کلیدی برای استقبال MMT.

آنها می گویند مالیات لازم است اما نه به دلایل شما ممکن است فکر می کنم.

آنها می گویند دولت مالیات می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای نگه داشتن تورم تحت کنترل به کنترل رفتار ما (از طریق هزینه ها و عوارض و نرخ) و برای رسیدن به تولید چیزهای دولت نیاز دارد.

MMT اقتصاددانان در قرعه کشی ایده های chartalism به این آخرین نقطه. آنها می گویند دولت با استفاده از مالیات برای ایجاد تقاضا برای پول خود را — است که اگر یک شهروند به پرداخت مالیات پس از آن آنها در حال رفتن به مجبور به کار برای به دست آوردن ارز به پرداخت مالیات در آن ارز است.

اساسا دولت ها با استفاده از مالیات برای قرار دادن هر کس به کار است.

“در پایان روز ارز-صدور دولت می خواهد چیزی واقعی است و چیزی نیست پولی” می نویسد: پروفسور استفانی Kelton یکی از بالاترین مشخصات MMT اقتصاددانان و مشاور ارشد به برنی ساندرز در هر دو 2016 و 2020 دموکراتیک ریاست جمهوری اولیه مبارزات.

“برای رسیدن به تولید همه چیز برای دولت, دولت را اختراع مالیات و یا انواع دیگر از تعهدات پرداخت.”

چهارم, MMT اقتصاددانان می گویند کشورهایی که مسئله خود به خود فیات ارز می توانید استطاعت به خرید هر چیزی که در دسترس برای فروش در نرخ ارز خود را, و آنها می توانند هرگز ورشکسته خود را در ارز.

“فیات” پول دولت-ارز صادر شده است که حمایت هر کالا از جمله طلا. این مقاله یا پول دیجیتال است که هیچ ارزش ذاتی است. ما به بازگشت به این نقطه بعد از آن بیش از حد.

در حال بارگذاری…

Fifthly, MMT اقتصاددانان می گویند “اشتغال کامل” است که نه تنها ممکن است آن را اخلاقی ضروری است. هر کسی که می خواهد کار باید یکی.

آنها می گویند که ما باید اولویت بندی واقعی اشتغال کامل و دولت باید صرف هر کاری که لازم است برای رسیدن به آن را — بدون توجه به بدهی و یا کسری.

Sixthly, MMT اقتصاددانان می گویند دولت ملی باید اجرا دائمی “شغل تضمین” (JG) برنامه ای برای فراهم کردن یک شغل برای هر کسی که می خواهد.

آنها می گویند این می تواند مربوط به سایر اقتصادی و برنامه های اجتماعی مانند سبز “معامله جدید” — سیاست حمایت MMT طرفداران ارتباط با آمریکا دموکرات سناتور برنی ساندرز برای ایجاد شغل توسط انتقال به صفر تولید گازهای گلخانه ای فن آوری.

کدام کشور می تواند MMT اعمال می شود ؟

MMT اصول نمی تواند در همه جا اعمال می شود بلافاصله.

MMT اقتصاددانان می گویند آنها به طور خاص صحبت کردن در مورد کشورهای با شناور نرخ ارز است که موضوع خود را بدون پشتوانه ارزهای کشورهایی مانند استرالیا و ژاپن و انگلستان و کانادا و ایالات متحده است.

این نظریه نمی تواند توان به راحتی در اتحادیه اروپا و سازمان ملل به عنوان مثال از آنجا که این کشورها باید واگذار ارز حاکمیت همه موافقت خود را برای استفاده از ارز یورو.

وجود خواهد داشت بسیاری از موانع پرش برای MMT اصول به کار در اتحادیه اروپا.

چه بسیار ویژه در مورد فیات پول ؟

درمان نگهدارنده با متادون را نظریه پردازان می گویند رهبران جهان هنوز هم آمدن به شرایط با مرگ برتون وودز سیستم پولی در سال 1971.

در آن دوران (سال 1945 به 1971) برخی ارزها ثابت در توافق نرخ ثابت در برابر دلار آمریکا و دلار آمریکا قرار بود با حمایت ذخایر طلا پس از آن می تواند رد و بدل شود در تقاضا برای یک مقدار ثابت از طلا برگزار شده توسط دولت ایالات متحده.

اما این سیستم لغو شد توسط رئیس جمهور ریچارد نیکسون در سال 1971 زمانی که ما به آن اعتراف نمی کند به اندازه کافی طلا به بازگشت پول خود را.

Richard Nixon on the phone in the Oval Office, June 1972.
رئیس جمهور سابق آمریکا ریچارد نیکسون حذف ما از استاندارد طلا برای برچیدن برتون وودز سیستم پولی.(رویترز/Nixon کتابخانه)

پس از آن که ایالات متحده و دیگر عمده حاکمیت ارز صادر کنندگان (از جمله استرالیا) به تصویب رسید “فیات” ارز — ارز با هیچ ارزش ذاتی که حمایت نمی gold — با شناور نرخ ارز است.

MMT اقتصاددانان می گویند این مهم است زیرا آن معنی است که این کشورها (از جمله استرالیا و آمریکا و کانادا و انگلستان و ژاپن) دیگر لازم نیست به ترس از کمبود طلا و, که برگ های آنها را رایگان به چاپ پول تا آنجا که آنها نیاز به به طور کامل خود را استخدام “واقعی” منابع — کارگران کارخانه ماشین آلات مواد خام در محدوده.

که بینش جدید است و نه به خصوص رادیکال.

در یک سخنرانی در سال 1997 و سپس آمریکا-رئیس فدرال آلن گرینسپن گفت: بانک مرکزی در دوران مدرن می تواند موضوع ارز بدون محدودیت.

“وقتی اعتماد به نفس در یکپارچگی دولت و مقامات پولی — بانک مرکزی و وزارت دارایی — می تواند موضوع نامحدود ادعا را گرانتر در پول خود را دارند و می تواند تضمین کند و یا آماده برای تضمین تعهدات خصوصی صادر کنندگان به عنوان آنها را مشاهده کنید مناسب” گرینسپن گفت.

An illustration of RBA governor Philip Lowe as a helicopter dropping money.
MMT نظریه پردازان می گویند هیچ محدودیتی برای مقدار پول دولت با پول خود را می توانید ایجاد کنید تا زمانی که نرخ تورم تحت کنترل است.(ABC اخبار: Alistair Kroie)

MMT اقتصاددانان می گویند واقعیت این وضعیت به نظر می رسد به فراموشی سپرده شده اند اما سیاستگذاران باید به یاد داشته باشید آن است.

آیا MMT اعمال می شود به تمام سطوح دولت ؟

هیچ.

درمان نگهدارنده با متادون تنها به دولت ملی در سطح چرا که سطح دولت با قدرت به مسئله حاکمیت ارز.

دولت های محلی باید رفتار مانند خانواده هنگام صرف تصمیم گیری چرا که آنها ارز کاربران نه ارز صادر کنندگان مانند دولت ملی.

دقیقا چه کار گارانتی ؟

این کار تضمین یک بخش مرکزی از درمان نگهدارنده با متادون.

MMT اقتصاددانان می گویند دولت ملی باید اطمینان حاصل شود که هر کسی که می خواهد یک کار و یک شغل است.

چرا ؟ به دلیل بیکاری است که از نظر اجتماعی مخرب و بی فایده.

آنها می گویند “اشتغال کامل” باید یک اولویت ملی و مانند آن استفاده می شود در استرالیا: بین سال های 1945 و 1975 کامل استخدام رسمی بخشی از ملی استرالیا, برنامه های اقتصادی و دولت فدرال احساس موظف به تامین آن است.

با این حال اشتغال کامل رها شده بود در اواسط 1970s. به جای آن یک پذیرش از اصطلاح “نرخ طبیعی” از بیکاری است که تصور می شود در حدود 4 یا 5 درصد بیکاری است.

MMT اقتصاددانان می گویند این ایده از یک شغل تضمین شده است و نه رادیکال. این حق اساسی بشر به یک کار مشخص شده در ماده 23 اعلامیه حقوق بشر و رئیس جمهور سابق آمریکا فرانکلین D روزولت تماس به صورت یک لایحه اقتصادی حقوق.

استرالیا استاد اقتصاد بیل میچل یکی از بنیانگذاران MMT و یکی از مؤلف این کار گارانتی ایده.

میچل می گوید آن کار می کنند مانند “پشم کف قیمت طرح” معرفی شده توسط دولت استرالیا در سال 1970.

پشم کف قیمت طرح مورد استفاده قرار گرفت برای ایجاد ثبات درآمد کشاورزان با تضمین یک قیمت ثابت برای پشم هر سال بدون در نظر گرفتن حجم پشم کشاورزان می تواند ارائه به بازار پس از هر کلیپ.

تحت سیستم پشم استرالیا شرکت خواهد خرید سهام از پشم از حراج بازارهای زمانی که تقاضا کم بود و فروش آنها را زمانی که تقاضا بالا بود — کمک به نگه داشتن پشم قیمت پایدار است.

Illustration of a wool shed with arrows showing the cycle of supply, strategic storage and demand.
در همان راه دولت استرالیا استفاده می شود برای ذخیره پشم برای صاف کردن عرضه و تقاضا تعادل MMT نظریه پرداز بیل میچل استدلال می کند دولت می تواند در صاف کردن عدم تعادل در بازار کار ، (ABC اخبار: Alistair Kroie)

“در حال آمادگی برای برگزاری کنگره پشم سهام در زمان کاهش تقاضا و انتشار دوباره آنها را در زمان تقاضای بالا دولت قادر به تضمین درآمد برای کشاورزان اطراف ثبات قیمت” میچل توضیح داده شده است.

آیا شما متوجه آن قرمز-آجر woolsheds نزدیکی wharves در استرالیا شهرستانها و شهرهای?

بسیاری شده اند و تبدیل به آپارتمان و یا دفتر. اما این که در آن مازاد پشم سهام استفاده می شود به نگه داشته می شود تحت پشمی کف قیمت طرح.

یک کار را تضمین کند برنامه کار می کند به طور مشابه به woolsheds.

این امر نقش یک “اتوماتیک, لرزشگیر تصویر” در اقتصاد با به کارگیری افراد بیشتر در دوران رکود و مردم کمتر در طول رونق بار.

در رکود آن ارائه شغل برای هر کس که می خواست یک خیساندن تا مازاد کارگرانی که شغل خود را از دست — کمک به جلوگیری از درآمد در حال سقوط به زیر یک دستمزد زندگی می کنند.

میچل می گوید: در یک اقتصاد است که به تصویب MMT چارچوب سیاست کار تضمین خواهد منجر به یک “بافر اشتغال نسبت (BER)” است که نسبت شغل تضمین اشتغال به کل اشتغال که اقتصاددانان می تواند با استفاده از آهنگ فشارهای ناشی از تورم و نگه داشتن چشم خود را بر روی ظرفیت اقتصاد است.

چگونه این کار تضمین کار می کند ؟

طرفداران می گویند این کار تضمین برنامه باید بودجه فدرال اما اداره در سطح محلی توسط دولت شهری, غیر انتفاعی و شرکت های اجتماعی.

Economist Stephanie Kelton gives a lecture.
اقتصاددان استفانی Kelton یکی از طرفداران پیشرو درمان نگهدارنده با متادون.(توییتر: @StephanieKelton)

استاد Kelton که نوشته بهترین فروشنده در درمان نگهدارنده با متادون به نام کسری اسطوره آن را می بیند این کار راه:

“از آنجا که این کار تضمین اجازه می دهد تا کارکنان برای انتقال به شغل جایگزین به جای پیوستن به صفوف بیکاران این برنامه کمک می کند تا به کوسن های کلی اقتصاد با حمایت از حقوق و حفظ (یا افزایش) مهارت تا زمانی که اقتصاد بهبود یابد و کارگران شروع به انتقال به بخش خصوصی مشاغل,” او می نویسد.

“دولت فدرال تضمین تامین مالی برقرار گسترده پارامترهایی که تعریف انواع مشاغل این برنامه با هدف حمایت و فراهم می کند نظارت برای اطمینان از انطباق و پاسخگویی.

“تقریبا هر چیز دیگری به کار گرفته شده است در غیر متمرکز راه آوردن تصمیم گیری به عنوان نزدیک که ممکن است به افراد و جوامع است که بیشترین سود را به طور مستقیم از کارهایی است که انجام خواهد شد.”

Kelton می گوید این کار تضمین نیست در مورد ایجاد هر شغل.

“این نیست به کار طرح با هدف به سادگی در دادن بیکار یک بیل به منظور توجیه آنها پرداخت دستمزد” او می نویسد.

MMT اقتصاددانان استدلال می کنند وجود دارد هیچ محدودیت مالی در مقدار یک دولت باید صرف برای رسیدن به اشتغال کامل, بنابراین کسری بودجه باید در هر سطح لازم است.

چه MMT فکر اساسی جهانی درآمد ؟

بر خلاف یک شغل تضمین می کنند که در آن تنها کسانی که کار پرداخت و جهانی درآمد اولیه را دولت پرداخت هر مقدار متوسطی با هیچ رشته های متصل.

طرفداران UBI می گویند آن را کاهش یا از بین بردن بوروکراسی در اطراف رفاه و کار دولت و برنامه های, اگر مجموعه ای به اندازه کافی بالا خواهد همه را با ارائه یک پایه درآمد خالص ایمنی برای جلوگیری از فقر است.

مردم پس از آن می تواند انتخاب کنید تا به بالا که بسیار متواضع شیوه زندگی از طریق کار پرداخت می شود و یا زنده کردن UBI در حالی که انجام کار داوطلبانه اجتماعی و جامعه فعالیت های هنری حرفه و یا دیگر بدون حقوق کار از جمله مراقبت از مسئولیت.

اما MMT طرفداران نمی خواهم این ایده از یک UBI.

آنها می گویند این کار گارانتی ایده برتر جهانی درآمد اولیه به دلیل اقتصادی و عملکرد اجتماعی آن را فراهم می کند — یک JG تامین خواهد همه را با یک کار است که به لحاظ اجتماعی مفید و JG کارگران می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک “بافر” در برابر فشارهای ناشی از تورم (در حالی که هنوز ارائه همه با یک کار).

درمان نگهدارنده با متادون را مشاهده کسری بودجه

این منطقه از MMT جذب بسیار انتقاد (و سوء تفاهم).

با توجه به MMT اقتصاددانان ما شده فکر کردن در مورد هزینه های دولت و کسری بودجه راه اشتباه است.

آنها می گویند مارگارت تاچر نکته که دولت های فدرال باید مالیات و یا قرض گرفتن قبل از آنها می تواند صرف اساسا اشتباه است و آن راه دیگری در اطراف — فدرال دولت مجبور به صرف پول به اقتصاد قبل از آنها می توانند مالیات و یا قرض گرفتن.

Margaret Thatcher answers questions in 1987.
نخست وزیر سابق بریتانیا مارگارت تاچر بود که یک قهرمان برای سال مالی ریاضت و دولت است.(ایسنا: Roy Letkey)

این یک نقطه بسیار مهم.

آنها می گویند زمانی که تاچر استدلال کرد که منابع مالی دولت محدود شد در همان راه به بودجه خانواده او مرتکب “خانواده مغالطه” — و این که مغالطه است و تا به حال زیان, تاثیر بر سیاست و جامعه است.

آنها می گویند دولت های ملی هستند که نه همان خانواده — دولت های ملی باید قدرت چاپ پول و تحمیل مالیات خانواده ها نیست.

تاچر نبود مقایسه سیب با سیب.

آنها استدلال می کنند یکی دیگر از احزاب محافظه کار و نخست وزیر ترزا ممکن است همان اشتباه زمانی که او گفت: یک پرستار که دستمزد برای پرستاران تا به حال افزایش سال به دلیل دولت انگلستان ندارد “سحر و جادو درخت پول.”

MMT اقتصاددانان می گویند که “خانواده مغالطه” منجر به مخرب اجتماعی نتایج.

چرا ؟ به دلیل آن باعث می شود سیاستمداران فکر می کنم آنها نمی تواند استطاعت به صرف بیشتر در اجتماعی مهم برنامه تا زمانی که آنها “پیدا کردن پول” به آنها پرداخت.

با توجه به MMT پیروان این نظر غلط است — زیرا یک دولت مستقل است که مسائل مربوط به پول خود را می توانید چاپ کنید به عنوان پول زیادی به عنوان آن نیاز به پرداخت هزینه برای کالا و خدمات به آن نیاز دارد در پول خود را — در حد.

آقای گرینسپن دوباره ساخته شده مشابه نقطه در سال 2005 زمانی که او اعتراف کرد که ما سیستم تامین اجتماعی نمی تواند اجرا از پول نقد.

در حال بارگذاری…

“وجود دارد هیچ چیز برای جلوگیری از دولت فدرال از ایجاد به عنوان مقدار پول به عنوان آن را می خواهد و پرداخت آن را به کسی” او گفت:.

سوال اساسی این بود که آیا اقتصاد آمریکا توانایی جذب هر گونه پول اضافی دولت چاپ شده او گفت:.

آنچه در مورد نرخ تورم ؟

این یک موضوع مهم است.

برای بسیاری از مردم فکر دولت چاپ مقدار نامحدودی از پول conjures تصاویر از خریداران هل دادن چرخ از پول نقد در وایمار آلمان و یا بیش از حد تورم بیشتر در سال های اخیر در زیمبابوه یا ونزوئلا است.

برخی از درمان نگهدارنده با متادون منتقدان شبیه به قرعه کشی که در مقایسه به عمد.

Illustration of a wheelbarrow full of money.
MMT اقتصاددانان می گویند دولت پول ایجاد نمی کند که منجر به چرخ پر از پول نقد(ABC اخبار: Alistair Kroie)

اما MMT اقتصاددانان می گویند که یک کاریکاتور.

چرا تورم رخ می دهد در زیمبابوه? چرا که وقتی شما آسیب ظرفیت تولیدی اقتصاد به عنوان رابرت موگابه آیا آن را نمی تواند تولید همان حجم از کالا و خدمات است. هنگامی که شما خانواده های مبارزه با بیش از یک کاهش مقدار کالا, قیمت ها افزایش می یابد. اگر شما شروع به feverishly چاپ پول در این وضعیت شما همه چیز را حتی بدتر است.

MMT اقتصاددانان می گویند تورم خواهد بود تنها یک مشکل (در کشوری مثل استرالیا) اگر دولت فدرال صرف پول بیش از حد به یک اقتصاد است که در حال حاضر در حال اجرا در یا نزدیک به ظرفیت کامل.

اگر شما اقتصاد “منابع واقعی” هستند underutilised — آن کارگران کارخانه ها و ماشین آلات زمین و مواد خام — هزینه های دولت نمی خواهد در مورد ایجاد فشارهای ناشی از تورم آنها استدلال می کنند.

آنها می گویند اگر فشارهای ناشی از تورم شروع به ساختمان دولت فدرال می تواند مالیات ها را افزایش و یا کاهش هزینه های دولت به گرفتن پول از اقتصاد است.

اساسا درمان نگهدارنده با متادون می پرسد مردم به اطراف نگاه کنید تا ببینید که چگونه هزینه های دولت با این نسخهها کار در واقعیت است.

“شما احتمالا در حال حاضر دیده MMT مرکزی بینش در عمل” Kelton می نویسد.

“من آنها را دیدم تا زمانی که من مشغول به کار در آمریکا.

“اما آیا شما متوجه این هرگز به نظر می رسد به یک مشکل زمانی که آن را می آید به گسترش دفاع از بودجه نجات بانک ها و یا دادن معافیت های مالیاتی به ثروتمندترین آمریکایی ها حتی زمانی که این اقدامات به طور قابل توجهی افزایش کسری ؟

“تا زمانی که این رای وجود دارد که دولت فدرال همیشه می توانید صندوق اولویت های خود را. این که چگونه آن کار می کند.”

انتقادات از MMT

وجود دارد بسیاری از انتقادات از مدرن پولی تئوری.

اما در این نقطه, آن را سخت به بگویید که چگونه بسیاری از اقتصاددانان جریان اصلی در حال ساخت انتقادات در ایمان خوب است.

درمان نگهدارنده با متادون است ruffled تعداد زیادی از پرهای. روشن است برخی از اقتصاددانان ارتدوکس نمی خواهید برای صرفنظر کردن از خاک به upstarts. دیگران نمی خواهد که پیچیده سر خود را در اطراف MMT منطق است. و وجود دارد می تواند برخی از حرفه ای حسادت و رقابت در پشت صحنه.

با این حال برخی از اقتصاددانان مورد بررسی قرار MMT جدی است. استفان گرنویلل سابق معاون رئیس بانک مرکزی استرالیا که یکی از آنها.

در حالی که به برخی از آن ایده های او مانند بسیاری دیگر از اقتصاددانان جریان اصلی استدلال آن دارای ضعف های اساسی.

هیچ ناهار رایگان: گرنویلل می گوید: رئیس آسیب پذیری MMT روایت که در آن MMT اقتصاددانان “کمی مبهم حتی لغزنده” است MMT فرض ضمنی و گاهی اوقات که کسری بودجه را می توان بودجه را بدون اضافه کردن به رسمی بدهی.

“دولت ممکن است دریافت پول نقد به صرف کسری بودجه آن توسط بانک مرکزی اوراق قرضه در ازای پول نقد” گرنویلل نوشت: در اورکا گزارش.

“اما این پیوند است که فقط یک بدهی دولت است که آن را مدیون خود را طوری در نظر بسیاری MMT, حامیان پیوند می تواند حذف شده از ترازنامه بانک مرکزی جبران کتاب نوشته در حساب دولت و بانک مرکزی است.

“در صرف پول برای اجرای آن کسری بودجه دولت شیفت اقتصاد به اشتغال … تولید ناخالص داخلی افزایش یافته است بدون یا بدهی و یا نرخ بهره در حال افزایش است. این به نظر می رسد ‘پول’,” او گفت:.

“این جای تعجب است که این جذاب روایت […] [اما] این است که به وضوح اشتباه است.”

رفتار انسان: یک انتقاد از درمان نگهدارنده با متادون است که با مفروضات آن را می سازد در مورد رفتار انسان به خصوص در مورد راه سیاستمداران “باید” رفتار کنند.

استاد Kelton در کتاب خود کسری اسطوره می گوید غیرمنتخب بانک مرکزی باید کنترل بسیار بیش از این اقتصاد و این مسئولیت برای مدیریت اقتصادی باید با استراحت نمایندگان انتخاب می شوند.

“ما باید بی رحمانه و ناکارآمد عمل با تکیه بر دموکراتیک غیر قابل توصیف مرکزی با بانکداران برای هدف قرار دادن “حق مخلوط’ از تورم و بیکاری” Kelton نوشت.

“برای ساخت یک اقتصاد برای مردم, مسئولیت برای حفظ اشتغال و درآمد امنیتی باید تبدیل به مسئولیت نمایندگان منتخب مردم است.

Cynics می گویند توزیع این نوع مسئولیت را به سیاستمداران می تواند یک دستور غذا برای فاجعه است.

خواهد سیاستمداران باید توانایی به دانستن زمانی که اقتصاد رسیده است و ظرفیت کامل ؟

خواهد آنها را به ستون فقرات برای افزایش مالیات شاید در طول یک سال انتخابات به خاطر فشارهای ناشی از تورم پایین ؟ خواهد آنها را به نظم و انضباط برای جلوگیری از هزینه?

Howard and Costello respond to interest rate decision in 2007
بانک مرکزی استرالیا برداشته نرخ بهره در اجرا تا سال 2007 در انتخابات به دلیل تورم در حال اجرا بود و بالاتر از آن 2-3 درصد هدف است.(آلن Porritt: AAP)

اخیر تاریخ استرالیا نشان می دهد این نقطه زمانی که دولت Howard فشرده پیش رو با کاهش مالیات پیش از انتخابات سال 2007 (وعده همسان با راد مخالف) حتی به عنوان ذخیره در بانک پیاده روی نرخ بهره به خلق و خوی افزایش تورم در رونق معدن.

چند سال پیش اقتصاددان توماس alberto allen گفت: یک مشکل با درمان نگهدارنده با متادون بود که آن را “فرض مشکل مالی-پولی جنگ است.”

که او به معنای MMT فرض بر این است که سیاستهای مالی و پولی مقامات رفتار به عنوان یک نهاد واحد برای کشور است. این است که به لحاظ سیاسی عملی ؟

جالب است که یک معاون سابق رئیس فدرال رزرو آمریکا استنلی فیشر پیشنهاد کرده است که مسئولیت نظارت عظیم کسری بودجه-تامین مالی می تواند دست به یک مرکزی-بانک-مانند کمیته مستقل. که نوع موسسه می تواند به جلوگیری از هزینه های کنترل نشده توسط سیاستمداران (فیشر بود نه استدلال برای MMT, با این حال).

گرنویلل می گوید: در یک MMT زمینه “شاید این همه عاقلانه کمیته فقط می تواند کسری بودجه اندازه و ترک آن را به مجلس برای تصمیم گیری سخت در توزیع و به اندازه بخش عمومی با تنظیم نرخ مالیات.”

بازار اوراق قرضه اوباش: یکی دیگر از نگرانی در مورد درمان نگهدارنده با متادون رابطه با چگونه شرکت کنندگان در بازار اوراق قرضه اعتباری در بازارهای خارجی و بازار ارز ممکن است واکنش نشان می دهند اگر یک کشور به تصویب رسید و اصول آن.

چه برای جلوگیری از معامله گران از تصمیم گیری است که ارز خود را تبدیل به تقریبا بی ارزش اگر رهبران خود را شروع به چاپ پول و گسترش کسری بودجه و تلاش برای مجازات شما بر این اساس? شرکت کنندگان در بازار مالی ممکن است مقدار زیادی از قانع کننده باشد.

سیاست های مالیاتی: با توجه به MMT, دولت می تواند با استفاده از تغییرات در سطح مالیات برای کنترل تورم است. اما آیا عدم قطعیت در اطراف تغییر سطح مالیات آن را سخت تر برای کسب و کار و خانواده را در تصمیمات سرمایه گذاری?

چه MMT اقتصاددانان می گویند در مورد خود را ؟

آنها می تواند به نظر می رسد می گویند چیز متضاد است.

از یک سو آنها می گویند درمان نگهدارنده با متادون است و نه یک پروژه سیاسی آن را به سادگی یک راه نگاه کردن به جهان است.

با توجه به میچل هر کسی — به سمت چپ یا راست می توانید دنیا را از طریق یک MMT چارچوب و شما می توانید با استفاده از MMT اصول به دنبال یک چپ یا rightist دستور کار است.

از سوی دیگر MMT حامیان برای حمایت از یک چارچوب است که تعمیرات اساسی سیاست است. این امر مسئولیت برای قیمت و اشتغال ثبات و به دور از بانک مرکزی و قرار دادن آن را به عقب به دست سیاستمداران است.

این کار تضمین ایده نیز یک بخش مرکزی از MMT, و از آن خواهد بود که دولت مسئولیت آن را اجرا کنید.

چه مکتب اقتصادی فکر می کند MMT قرعه کشی ؟

درمان نگهدارنده با متادون دارای چندین بخش در حال حرکت.

MMT, پروژه سنتز اقتصادی نظریه برخی از آنها چند دهه پیر — به طوری که برخی از مخالفان مسخره MMT برای ارائه چیزی جدید در همه.

از لحاظ تئوری این تساوی به شدت در آبا لرنر عملکردی مالی Wynne Godley را بخشی توازن و هایمن مینسکی را بی ثباتی مالی فرضیه (مینسکی همچنین theorised در مورد یک شغل تضمین).

آن را فراهم می کند یک نئو-chartalist تجزیه و تحلیل روابط بین خصوصی سیستم بانکی بانک مرکزی و خزانه داری. این نیز که در آن غیر معمول مشاهده از مالیات می آید.

این شهر همچنین دارای یک قوی پوشش از Keynesianism با حمایت دولت مرکزی به طور فعال با استفاده از بودجه خود توازن به دستکاری اقتصاد کلان نتایج کلیدی این شعار از جان مینارد کینز’ افسردگی دوران سیاست نسخه.

که چهره های اصلی در درمان نگهدارنده با متادون?

برخی از شخصیت اصلی عبارتند از:

بیل میچل, استاد بازنشسته اقتصاد در دانشگاه نیوکاسل و مدیر مرکز اشتغال کامل و حقوق صاحبان سهام.

L Randall Wray, استاد اقتصاد در کالج بارد ایالات متحده و محقق ارشد در وضع اقتصاد موسسه.

وارن Mosler اقتصاددان و از بنیانگذاران مرکز اشتغال کامل و ثبات قیمت ها در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی است.

مارتین وات, استاد بازنشسته اقتصاد در دانشگاه نیوکاسل و همکار تحقیقاتی در مرکز اشتغال کامل و حقوق صاحبان سهام.

استفانی Kelton استاد اقتصاد در دانشگاه استونی بروک و سابق اقتصاد مشاور به ما دموکرات سناتور برنی ساندرز.

استیون تگرگ استاد اقتصاد در دانشگاه آدلاید است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>