‘بی سابقه ای تشدید’: ما دستور shutdown چینی کنسولگری در هوستون

ایالات متحده گفته است که چین برای بستن کنسولگری خود را در هوستون دو کشور گفت: تعمیق وخامت در روابط دو جانبه.

در واشنگتن بود “ناگهان خواستار” بسته شدن هوستون کنسولگری در روز سه شنبه (به وقت محلی) یک چینی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:.

آتش نشانان تا به حال گزارش شده است به نام به ساختمان به دلیل مقالات بودند که سوخته بعد از ما به کنسولی کارگران سه روز تعطیل است.

پکن محکوم سفارش و تهدید به اقدامات تلافی جویانه اما نگفت چه اقدامات آن ممکن است اما یک منبع به رویترز گفت که پکن شد و با توجه به بستن کنسولگری آمریکا در ووهان.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا سخنگوی گفت: حرکت ساخته شده بود “به منظور حفاظت از آمریکا مالکیت معنوی و آمریکایی ها اطلاعات خصوصی”.

در حال بارگذاری

“ایالات متحده نمی خواهد تحمل PRC را نقض حاکمیت ملی ما و ارعاب مردم ما فقط به عنوان ما قابل تحمل نیست PRC ناعادلانه تجارت, شیوه های سرقت از مشاغل در آمریکا و دیگر فاحش رفتار.”

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo در دفاع از این تصمیم گفت: ما در حال تنظیم “پاک کردن انتظارات برای چگونه حزب کمونیست چین در حال رفتن به رفتار”.

“زمانی که آنها نمی ما قصد داریم به اقداماتی که برای محافظت از مردم آمریکا حفاظت از امنیت ملی ما و امنیت و همچنین محافظت از اقتصاد ما و مشاغل,” او گفت:.

چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ Wenbin گفت: کنسولگری عامل بود به طور معمول و کاهش یافته است به نظر بیشتر در آن گزارش.

روابط بین ایالات متحده و چین بدتر شده به طور چشمگیری در این سال بیش از یک طیف وسیعی از مسائل از جمله coronavirus همه گیر مسائل را با شرکت مخابراتی Huawei چین ادعای ارضی در دریای چین جنوبی و اعمال امنیت ملی قانون در هنگ کنگ.

این حادثه نه اولین بار چینی کنسولگری در هوستون شده در مرکز اخبار در سال 1981 Li Cunxin که در حال حاضر کوئینزلند باله و مدیر هنری بازداشت شد در کنسولگری برای 21 ساعت قبل از defecting به ما.

آقای Cunxin graced جهان را مرحله به تحسین منتقدان که او را ملاقات استرالیایی رقاصه, همسر در حالی که در لندن قبل از ازدواج و مهاجرت به استرالیا در سال 1995.

چین خواهد شد واکنش نشان می دهند با شرکت اقدامات متقابل’

A composite image of Chinese President Xi Jinping and US President Donald Trump.
رئیس جمهور چین, چپ, و ما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن حق را مخالف در طیف وسیعی از مسائل مربوط به این سال است.(ایسنا)

آن را بلافاصله روشن نیست که چرا چین هوستون کنسولگری تا به حال شده است به طور خاص.

“یک جانبه بسته شدن چین سرکنسولگری در هوستون در یک دوره کوتاه از زمان بی سابقه ای تشدید آن اقدامات اخیر علیه چین” چین سخنگوی وزارت خارجه وانگ Wenbin گفت: به طور منظم اخبار جلسه.

دولت آمریکا تا به حال شده است اذیت و آزار چینی دیپلمات ها و کارکنان کنسولی برای برخی از زمان آقای وانگ گفت: “ارعاب و بازجویی از دانش آموزان چینی و مصادره اموال شخصی خود را در دستگاه های الکتریکی و حتی بازداشت آنها را”.

او گفت: ما تا به حال با دخالت چین ماموریت های دیپلماتیک از جمله متوقف کردن کیسه دیپلماتیک و مبارکی چینی برای موارد “استفاده رسمی”.

او مشخص نکرد که آیا این اقدامات به ترتيب مربوط به هوستون کنسولگری.

A fire truck is positioned outside the Chinese Consulate in Houston.
گفته بودند سوختن کاغذ در آنچه به نظر می رسد سطل زباله با توجه به پلیس.(AP: David J. فیلیپ)

آن را بلافاصله روشن نیست چه دیگر اقدامات چین ممکن است در نظر.

چین وزارت امور خارجه بلافاصله پاسخ به درخواست برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا آن را تعطیل کنسولگری.

سفارت ایالات متحده در پکن با اشاره پرس و جو به وزارت امور خارجه. در ماه گذشته از آن گفته بود که ایالات متحده را به زودی از سر عملیات در ووهان کنسولگری.

رویترز/ABC

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im