بازمانده ‘بو’ از خورشید این دنباله دار تا روشن نیمکره شمالی آسمان شب

Category: کارما No comments

Stargazers و اوایل risers در نیمکره شمالی درمان شده اند به دیدنی و فوق العاده نادر نمایش از عبور ستاره دنباله دار Neowise آن را به عنوان برگ روشن دنباله در اوایل صبح آسمان است.

ستاره دنباله دار به طور رسمی به نام C/2020 F3 است ساخت یک بار-در-بسیاری-طول عمر ظاهر به عنوان آن را نمی خواهد عبور زمین دوباره برای یکی دیگر از 6,800 سال با توجه به International Dark-Sky Association (IDA).

ستاره شناسان پیش بینی ستاره دنباله دار باقی خواهد ماند و قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح تا جولای 16, فرض کنید ستاره دنباله دار با هم نگه می دارد و نمی متلاشی می کنند.

متاسفانه استرالیا stargazers خواهد بود از شانس تلاش برای پیدا کردن ستاره دنباله دار در آسمان شب به عنوان بقیه از نیمکره جنوبی.

ناسا منتشر شد, یک تصویر از Neowise عکس از ایستگاه فضایی بین المللی در جولای 5, نشان, ستاره دنباله دار, دنباله چشمگیری بالاتر از جو زمین.

A portion of the International Space Station is seen above Earth with Comet Neowise trailing above the atmosphere
ناسا منتشر شد در این تصویر از دنباله دار Neowise (سمت چپ) دیده می شود در افق شرقی بالاتر از زمین از ایستگاه فضایی بین المللی.(AP/ناسا)

“این بسیار گذشت نزدیک به خورشید است, پخت و پز دنباله دار خارجی ترین لایه باعث گاز و گرد و غبار به فوران کردن سطح یخی و ایجاد یک بزرگ دم باقی مانده” ناسا گفت: در هفته گذشته.

“و در عین حال ستاره دنباله دار موفق به زنده ماندن این شدید هوا مثل آتش است.”

Comet Neowise leaves a trail in the early morning sky near Grand Junction in Colorado
ستاره دنباله دار Neowise soars در افق صبح زود آسمان بالا ایالت کلرادو.(AP/کنراد به صورت جدی)

Neowise نامگذاری شد پس از تصویربرداری پروژه از موسسه فناوری کالیفرنیا (CalTech) است که با استفاده از مادون قرمز ماهواره ای به نام حکیم برای تشخیص گرما امضا از اشیاء است که در مدار خورشید است.

ایدا می گوید: آخرین ستاره دنباله دار که به راحتی قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح بود Lovejoy در سال 2011 و قبل از آن بود Hale-Bopp — در نظر گرفته شده گذشته از “بزرگ ستاره های دنباله دار” — که به نظر می رسد درخشان به نیمکره شمالی ناظران در سال 1997.

A comet trail is seen in the early morning sky behind St Mark's Tower in Malta
سنت مارک برج یک قرن 17 ساحلی غنی سازی در نزدیکی روستای بهار ic-Caghaq در مالت گواهى به Neowise.(ایسنا: Darrin Zammit Lupi)

بینندگان در نیمکره شمالی توصیه شده است به نگاه کردن به Neowise یک ساعت قبل از طلوع آفتاب.

ستاره دنباله دار خواهد بود و در آن نزدیک به زمین در جولای 23, اما به احتمال زیاد تنها قابل رویت از طریق تلسکوپ و یا دوربین دوچشمی.

A man watches from a stairwell as Comet Neowise is seen in the morning sky above Balatonmariafurdo in Hungary
ستاره دنباله دار Neowise دیده می شود قبل از طلوع آفتاب بیش از Balatonmariafurdo در مجارستان.(AP/شرکت: گیورگی Varga)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>