اندونزی مهاجران در مالزی تهدید به عنوان چهره آنها COVID-19 عفونت گرسنگی

در حالی که مالزی موفق به پهن کردن آن COVID-19 منحنی با سخت stay-at-home, سفارش, یک, کند, اقتصاد دیده می شود بسیاری از کارگران مهاجر از کشور همسایه اندونزی مبارزه به خود می شود.

Coronavirus وارد مالزی در اوایل بیماری همه گیر و این کشور تا به حال بزرگترین caseload در جنوب شرق آسیا.

اما آن را به ارمغان آورد سخت مستند ترتیبات به محل در مارس 18, محلی شناخته شده به عنوان جنبش منظور کنترل است که دیده می شود موارد محدود به 8,861 — حدود یک سوم کمتر از استرالیا — فقط با 123 مرگ و میر.

ادعا می کند که خارجی ها بودند نه اجتماعی فاصله اما دیدم سرکوب در برابر مستند نشده مهاجران از جمله بازداشتهای گسترده در حملات گسترده ای را محکوم کرد توسط گروه های حقوق.

مالزی کمیسیون حقوق بشر در ماه گذشته هشدار داد از “گسترش تبعیض نژادی و كليشه اي … و همچنین هدف قرار دادن پناهندگان و کارگران مهاجر در رسانه های اجتماعی حملات و دادخواست خواستار بازگشت.”

Indonesian migrant workers who arrived from Malaysia exercise during quarantine.
برخی از اندونزی کارگران مهاجر باید به خانه بازگشت از مالزی به دلیل همه گیر اما بسیاری از آنها قادر به.(ایسنا: Septianda Perdana از طریق Antara Foto)

برای بسیاری از مالزی به مهاجران مستند نشده, زندگی سخت بود و حتی قبل از همه گیر رسید.

به عنوان اندونزیایی — به خصوص زنان — صورت به طور فزاینده ای از جان گذشته وضعیت رو به رشد هستند خواستار جاکارتا به انجام بیشتر برای کمک به افرادی که قادر به بازگشت به خانه و مواجهه با تبعیض است.

به طور جدی بیمار و گیر کرده در کوالالامپور

در حالی که محکومیت رسمی شماره حدود 1 میلیون دلار در مالزی و اندونزی سفارت در کوالالامپور و NGO مهاجر مراقبت از هر دو برآورد وجود دارد بیشتر شبیه به 2.5 تا 3 میلیون نفر زندگی می کنند وجود دارد.

مستند نشده زنان اغلب به عنوان کارگران خانگی — ساخت و آنها را آسیب پذیر به بهره برداری و سوء استفاده — در حالی که بسیاری از مردان در کار ساخت و ساز.

الکس Ong یک سخنگوی مهاجر مراقبت ABC گفت که حتی اگر سخت مستند اقدامات بوده است کاسته “بسیاری از کارگران مهاجر هنوز هم نمی توانند کار کنند”.

Suswati دچار لوسمی. او مشغول به کار بود به صورت یک درب-به-درب تمیز کردن خدمات است اما در حال حاضر قادر به کار و گیر کرده است در خانه از نظر مالی پشتیبانی که مستند نشده است.

A woman in a black hijab sits on her bed.
Suswati می گوید: او بیش از حد ناخوشی به پرواز بازگشت به اندونزی.(عرضه)

Karmadi دیگر مهاجر کارگر است که کمک Suswati گفت: ABC او تمایلی به دنبال درمان با توجه به بالا بودن هزینه های شارژ توسط بیمارستان.

برای درمان او خواهد بود به اتهام 12,000 مالزی ringgit ($3,950), Karmadi گفت. حداقل دستمزد در کوالالامپور است 1,200 ringgit در هر ماه و کارگران مهاجر اغلب underpaid به خصوص اگر آنها مستند نشده.

اما Karmadi گفت Suswati بیش از حد ضعیف است به سفر از دست داشتن 30 کیلوگرم پس از بیمار شدن.

“در این لحظه اگر او بودند به بازگشت او نمی خواهد بود قادر به ایستاده درد در هواپیما به دلیل بدن او ضعیف است,” او گفت:.

خواهان کمک از دولت اندونزی

به عنوان نرخ بیکاری افزایش یافته است و با توجه به مستند و کاهش در فعالیت های اقتصادی مالزی سپاه از کارگران مهاجر شده اند و در سخت ترین ضربه.

قادر به دسترسی به کمک های دولت, بسیاری از را تبدیل به موسسه خیریه از سازمان ها مانند مهاجر برای مراقبت از ملزومات مانند مواد غذایی و دارو است.

A man wearing a protective mask walks past closed shops in Kuala Lumpur, Malaysia.
مالزی جنبش منظور کنترل را دیدم بسیاری از کسب و کار مجبور به تعطیل برای کنترل گسترش COVID-19.(ایسنا: Lim Huey Teng)

زمانی که جنبش منظور کنترل اجرا شد و در مارس اندونزی MP کریستینا Aryani نام فوری کمک های غذایی ارائه می شود اندونزی.

“بسیاری از ما کارگران مهاجر در مالزی در حال ساخت و ساز کارگران کارگران کارخانه پیشخدمت و یا سرایداران. آنها پرداخت روزانه یا هفتگی,” او گفت:, به نقل از جاکارتا پست.

به گفته آقای Ong اما: “اندونزی سفارت است و نه پاسخگو به مشکلات شهروندان اندونزیایی که یک بحران روبرو هستند”.

“بسیاری از آنها شغل خود را از دست. کمک های غذایی متوقف شده است. بسیاری از شرکت ها را تعطیل کرده اند و نه خود را برآورده قبلی حقوق تعهدات” او گفت:.

Lyn دنی اندونزی ملی است که می آموزد کودکان کارگران مهاجر در مالزی, ABC گفت که تعدادی از دانش آموزان خود را’ پدر و مادر بودند که مستند نشده به حال پرداخت نشده پس از جنبش منظور کنترل آمد به محل.

“برای کارگران که مالزی شهروندان وجود دارد یک مقدار مشخصی از جیره کمک در قالب برنج و آرد و شکر و روغن پخت و پز. این کمک می کند اعمال می شود به کارگران مهاجر” او گفت:.

Suasana antrian warga Indonesia yang datang mengurus dokumen di KBRI di Kuala Lumpur semasa pandemi COVID-19
شهروندان اندونزیایی در خط به دریافت کمک در سفارت اندونزی در کوالالامپور.(عرضه شده: سفارت اندونزی در کوالالامپور)

Agung Cahaya Sumirat به سفارت اندونزی در کوالا لامپور مشاور فرهنگی و اجتماعی امور ABC گفت که آنها تا به حال به کمک مهاجران اندونزیایی — هر دو مستند و مستند نشده.

کنسولگری به حال تحت پوشش بیمارستان هزینه برای کسانی که بیمار بودند و جایگزین زنان نیاز به حفاظت در پناهگاه او گفت: به عنوان به خوبی به عنوان کمک در میانجیگری با عوامل و کارفرمایان است.

آن را تا به حال نیز توزیع برخی از 140,000 وعده غذایی بسته برای خانواده ها در موارد متعدد در طول حرکت کنترل جهت.

اما Karmadi گفت که زمانی که او تا به حال به خارج از اندونزی سفارت برای کمک آنها به سادگی “خواسته بسیاری از سوالات” اما آیا این بودجه برای کمک به شهروندان نیازمند است.

Karmadi گفت که برای مدت دو ماه مستند او شده بود و قادر به کار و مجبور شد به وعده های غذایی پرش.

“من فقط گرسنه ماند, بنابراین من می خواهم به اندازه کافی برای اجاره در خانه شبانه روزی,” او گفت:.

two Malaysian police officers carrying rifles and wearing face masks outside standing next to each other
مالزی گرفته به شدت securitised رویکرد به اجرای مستندات به خصوص هدف قرار دادن مهاجران.(ایسنا: Lim هی Teng)

بیگانه ستیزی ترکیبات شرایط بد زندگی

ده ها تن از محکومیت مرگ در مالزی هر سال است. با توجه به مهاجر مراقبت از 62 نفر از اندونزی, East Nusa Tenggara استان به تنهایی کشته شدند در مالزی در سال 2017.

کار نقض حقوق برابر کارگران مهاجر در مالزی به طور گسترده ای مستند. ABC این هفته گزارش داد که دستکش لاستیکی ساخته شده توسط مالزی بزرگترین تولید کننده بودند به طور بالقوه مربوط به برده داری مدرن میدهند.

این COVID-19 همه گیر در ضمن دیده است گروه های حقوق بشر و سازمان ملل متحد ابراز نگرانی از رشد بیگانه ستیزی در برابر مهاجران و پناهندگان در مالزی.

در حال بارگذاری

عمومی سرخوردگی است به خصوص در کارگردانی جمعیت کشور از برخی از 100,000 Rohingya پناهجویان و پناهندگان بسیاری از آنها در زندگی در مالزی برای نسل بدون حق کار قانونی است.

“با استفاده از یک بیماری همه گیر به آزار و اذیت آسیب پذیر جوامع است و تخطی از حق خود برای آزادی. ما به شدت اصرار به مقامات برای آزادی کسانی که بازداشت و بلافاصله گفت:” سر از سازمان عفو بین الملل مالزی, Preethi Bhardwaj در اواخر ماه مه.

حداقل سه مالزی مهاجرت بازداشتگاه شد و پس از آن سایت های کروناویروس خوشه.

مالزی مدیر کل بهداشت و درمان نور هشام عبدالله در اوایل این ماه گفت: “شما می توانید تصور شیوع 277 [موارد] در جامعه و نه در یک مرکز بازداشت?”

“امروز در بازداشتگاه ما در حال حاضر موفق به کنترل گسترش” او گفت که انکار وجود تبعیض علیه خارجی ها.

مالزی وزارت بهداشت و درمان پاسخ نمی دهند به ABC سوالات در مورد نسبت COVID-19 مواردی هستند که توسط خارجی ها صورت می گیرد.

درمان کارگران مهاجر در مالزی تمرکز اخیر Al Jazeera documentary که باعث واکنش خشم از دولت مالزی و می تواند پنج استرالیا روزنامه نگاران به اتهام فتنه و افترا.

25 ساله بنگلادشی کارگر در مصاحبه با الجزیره پس از آن کار خود را لغو مجوز توسط مالزی, مهاجرت, در آنچه دیده بان حقوق بشر به نام “پاک کردن عمل از مقابله به مثل” بود و در این هفته دستگیر شد.

“دولت عمل می فرستد سرد پیام به این کشور بسیاری از کارگران مهاجر: اگر شما می خواهید برای اقامت در مالزی, آیا صحبت کردن مهم نیست چگونه بد شما درمان شده است” دیده بان گفت.

“من نمی ارتکاب هر گونه جرم و جنایت است. من نه دروغ” محمد Rayhan کبیر مرد دستگیر شده توسط پلیس مالزی گفت بنگلادش روزنامه دیلی استار.

در حال بارگذاری…

اندونزی هشدار می دهد کسانی که ترک مالزی ممکن است در تلاش برای بازگشت

اندونزیایی بودند در میان افراد دستگیر شده قرار داده و به شلوغ بازداشتگاه قرار دادن آنها در معرض خطر از COVID-19 عفونت است.

با این وجود اندونزی نشان داده است تمایل به انتقاد مالزی بیش از درمان شهروندان است.

Prime Minister Muhyiddin Yassin sits in parliament.
دولت Muhyiddin یاسین در پاسخ با عصبانیت به بحرانی گزارش مالزی درمان شدند.(AP: Vincent Thian)

ارسالی از کارگران اندونزیایی در خارج از کشور هستند مهم اقتصادی مزیت حسابداری برای حدود 1 درصد از تولید ناخالص داخلی با توجه به بانک جهانی.

“من سعی می کنم به درک که هر چه دولت مالزی انجام داده است که در درون پارامترهای برای حفاظت از سلامت مردم از جمله مهاجران به عنوان آنها نیز در مالزی” سفارت نماینده آقای Sumirat گفت: در اوایل این ماه که در مورد خواسته الجزیره مستند و درمان اندونزی کارگران مهاجر.

“ما در اندونزی سفارت می دانم که دولت مالزی کار کرده است واقعا سخت به مقابله با این وضعیت,” او گفت: به نقل توسط دولت مالزی آژانس خبری برناما.

دولت اندونزی تسهیل بازگشت هزاران نفر از شهروندان خود را از در سراسر جهان از این بیماری همه گیر را آغاز کرد از جمله از مالزی.

اما آقای Sumirat ABC گفت که کسانی که به عنوان خانه ممکن است پیدا کردن آن را دشوار است به کار در مالزی دوباره برای برخی از زمان.

علاوه بر این بازگشت به اندونزی که چهره بزرگترین caseload در شرق آسیا و بیکاری توده با توجه به coronavirus است نه یک گزینه جذاب برای بسیاری از.

“برای کسانی که در بازگشت از اندونزی سفارت هشدار می دهد که زمانی که آنها بازگشت به اندونزی, آن دشوار خواهد بود برای آنها را به بازگشت به کار در مالزی با توجه به زمان محکم از دولت مالزی در مرز سیاست,” او گفت:.

A woman wearing a mask walks with her child in an Indonesian neighbourhood.
با بسیاری از موارد در شرق آسیا و اندونزی مواجه است خود را coronavirus فاجعه است.(AP: Achmad ابراهیم)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de