همه چیز درباره چادر مسافرتی

این جنس پارچه در برابر فشار و ضربه، استحکام بالایی دارد. نسبت به سایر پارچه ها عایق بهتری در برابر صدای طوفان

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

این جنس پارچه در برابر فشار و ضربه، استحکام بالایی دارد. نسبت به سایر پارچه ها عایق بهتری در برابر صدای طوفان و رگبار شدید هستند و امکان داشتن خوابی راحت را برای شما فراهم می کنند. پلی استر: جزو بهترین پارچه ها برای دوخت چادر مسافرتی هستند. آب بندی درزهای دوخت چادر برای ضد آب کردن چادر فاکتور مهمی است. یکی از شیک ترین سری چادر های تولید شده مسافرتی که برای باز و بسته کردن و راه اندازی آن لازم نیست زحمت زیادی کشید، چادر های مسافرتی فوری است. توجه به ارتفاع: اگر عادت دارید زیاد بایستید چادرهایی با ارتفاع بلند خریداری کنید اما اگر چادر مسافرتی را فقط برای خوابیدن می خواهید لازم نیست این کار را انجام دهید. در عین حال اگر خانواده ای در تعطیلات به سر می برند و هوای بیرون بارانی باشد، قطعا در چادر نمی توانند قدم بزنند و همین موضوع از جذابیت آن می کاهد. اما اگر از چادر صرفا برای خوابیدن استفاده کنید این مشکل موضوع مهمی نخواهد بود. اگر تصمیم گرفته اید برای سفرهای نوروزی و یا سفرها و پیک نیک های دیگر در شش نخست سال نو، یک چادر مسافرتی و وسایل اسکان مناسب تهیه کنید، بهتر است بودجهی خودتان و کیفیت و کاربرد چادر را به صورت همزمان بررسی کنید.

᠎This was g᠎en​erat​ed by G᠎SA Content G᠎en​er᠎at᠎or  Demov ersion​!

اگر به تنهایی قصد انجام این کار را دارید می توانید یک چادر مسافرتی دونفره خریداری نمایید . بدون شک نحوه و سرعت راه اندازی یک چادر مسافرتی در محبوبیت و آمار خرید آن تاثیر بسیار مهمی را داراست، چادری که به نسبت هزینه پرداختی هم راحت راه اندازی و هم در کیف خود قرار گیرد بهترین گزینه برای خرید می باشد. در هوای معتدل که نیازی به پوشش دوم احساس نمی شود، با برداشتن آن چادری مناسب فصل گرما خواهید داشت. معمولا سقف چادرهای دو پوش دارای هواکش است و وقتی نیازی به نصب لایه دوم نداشتید می توانید از این مزیت هم استفاده کنید. برای این محدودیت تدابیری مثل کوتاه کردن سقف چادر و استفاده از فناوری های پیشرفته تر برای بالابردن استحکام در عین توجه به سبکی وزن اندیشیده شده است. سقف این چادرها معمولا گنبدی (dome) شکل است تا برف روی آنها نشیند. لایه دوم معمولا ضدآب بوده و در عین حالی که باعث حفظ دمای فضای داخلی چادر در دمای پایین شده، محافظ خوبی جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت به چادر هم می باشد. این امکان باعث حفاظت چادر از تابش شدید آفتاب و اشعه فرابنفش شده، در نتیجه افزایش طول عمر چادر را در پی دارد. This w as c᠎reat​ed by GSA Con​te nt G enerator​ Demov er​sion!

با این تفاوت که نفوذ پذیری بیشتری در مقابل آب دارد. ۳- ترجیحا از چادرهای دو پوش که دارای یک لایه اضافی برای جلوگیری از نفوذ باران است استفاده نمایید زیرا هرقدر هم که پارچه چادری ضد آب باشد باز هم در هنگام بارش باران در صورتی که تماسی از داخل با پارچه چادر ایجاد شود باعث نفوذ آب به داخل میشود، لیکن در چادرهای دوپوش به علت ایجاد فضایی بین لایه درونی و لایه بیرونی، این مشکل برطرف میگردد. چادر هرمی گرچه از بیرون بسیار زیبا و جذاب است، اما اکثر آن ها تک لایه اند و برای استفاده در هوای مطلوب کاربرد دارند. چادر های عصایی تنها محصولاتی هستند که راه اندازی دشوار تری در مقایسه با جمع کردن دارند، نوع بعدی چادر های مسافرتی از نظر سادگی در راه اندازی چادر های فنری هستند، چادر های مسافرتی فنری پس از باز شدن بسته بندی خود با رهایی به شکل اصلی خود در می آیند و تنها می بایست لایه درونی را به بیرون بکشید، سپس با تنظیم هوای داخلی می توانید از این چادر استفاده کنید، دقت داشته باشید که در صورت وجود باد در این چادر ها می بایست حتما آنها را با اشیاء مختلف سنگین کنید. ᠎Content h as ᠎been generat ed by GSA᠎ C᠎on​tent Gen er᠎at or  DE᠎MO᠎.

تنها باید نوع خم کردن چادر را برده باشید تا به درستی آن را جمع آوری کنید . میله های چادر از جنس فایبرگلاس، منعطف تر و سبک تراند که این مزیت در کم کردن وزن چادر تاثیر به سزایی دارد. چادرهای دوخته شده از این جنس پارچه با پوششی از پلی اورتان چادر شما را به یک چادر مسافرتی ضد آب و سرما تبدیل می کند. جنس پارچه کف چادر را حتما بررسی کنید. معمول ترین جنس به کار رفته دراین چادرها برزنت، نایلون و پلی استر می باشد. همه انواع چادرها به جز مدل بادی در اسکلت خود از میله استفاده می کنند. به همین دلیل چادرهای نایلونی در شمار انواع چادر مسافرتی ضد آب و سرما قرار نمی گیرند. کف چادر باید جنس مقاومی داشته باشد و حتما ضد آب باشد. برزنت: جنس چادر مسافرتی ضخیم را از برزنت انتخاب می کنند. چادرهای سفری از جنس های مختلفی تهیه شده اند. مثلا چادر صد در صد کتان انگلیسی که توسط دیده بانی و راهنما های انگلیسی استفاده می شد، می تواند تقریبا هر چیزی که آب و هوای انگلیس بر آن فرود می آورد را تحمل کند. نایلون به راحتی آب را به خود جذب کرده و سبک می باشد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن