Coronavirus حذف یا سرکوب? که چند میلیارد دلار سوال

Category: کارما No comments

نیوزیلند و بسیاری از کشورهای استرالیا و مناطق باید اساسا حذف coronavirus از سرگیری کسب و کار و رویدادهای عمومی با برخی از تغییرات به نگه داشتن مردم بی خطر است.

اقتصاددانان در حال حاضر به پیوستن به کارشناسان بهداشت عمومی در بحث که آیا استرالیا از سرکوب جامعه انتقال این ویروس را انجام آسیب بیشتر از تلاش برای کشتن آن را خاموش.

“ما به اندازه کافی شواهد می گویند ارزش آن در تیر ماه آن را به ارزش به این رفتن ما در یک نقطه در حال حاضر که در آن حذف شده است را در نوک انگشتان ما” آلیسون پنینگتون اقتصاددان ارشد در استرالیا موسسه مرکز برای کار آینده گفت.

“کارشناسان بهداشت می گویند که ما می توانید این کار ما می توانیم حرکت به سمت موفقیت از مکان هایی مانند نیوزیلند که در آن خود را در تمام جهان باز است برای آنها.”

در ماه مارس در نیوزیلند رفت و به یک مستند است که در میان سخت ترین در جهان است.

Jacinda Ardern holds up a poster explaining New Zealand's coronavirus alert system
نیوزیلند مستند بود حتی سخت تر از استرالیا, بستن ترین خرده فروشی و تمام رستوران ها و کافه ها.(AP: نیک پری)

همه مدارس تعطیل شد و همه غیر ضروری کسب و کار از جمله بزرگ خرده فروشان بسته شدند. سوپر مارکت ها و داروخانه ها باز بود اما کافه ها و رستوران ها بسته شدند — ممنوع حتی از غذای آماده ارائه خدمات است.

متحده و سرزمین های خارج از پرجمعیت ترین ایالت NSW و ویکتوریا نیز به طور موثر به دست آورد حذف با وجود کمی خفیف تر مستندات از سراسر Tasman.

تا دیروز تاسمانی رفته بود بیش از 60 روز بدون یک مورد جدید در حالی که کشورهای دیگر ثبت شده اند کمی به هیچ جامعه انتقال در هفته های اخیر.

اما افزایش نرخ از جامعه انتقال در ویکتوریا به عنوان “موج دوم” از عفونت دیده می شود دوباره از محدودیت های که شده بود زخم پشت در است.

مدرسه بازگشت و دیروز اما برای بسیاری از آن خواهد شد توسط آموزش از راه دور. زمین بازی و ورزشگاه و سینما هستند بسته است. قهوه غذای آماده فقط Melburnians مجاز به ترک شهر — و اساسا کد پستی خود را — جز به صورت دقیق دلایل. اگر شما می توانید از خانه کار شما باید.

صفحه اصلی راگبی pavlova … و تقریبا بدون محدودیت

در ضمن در سراسر خندق زلاند نو جشن داشتن تقریبا هیچ فعال موارد است. آنها حضور گیگابایت, تماشای ورزشی و برگشت به حالت عادی.

این کشور به سطح یک محدودیت معنی فیزیکی فاصله را تشویق به ماندن در خانه و گرفتن تست شده اگر شما علائم شبه آنفولانزا, اما وجود دارد هیچ محدودیتی در گردهمایی حمل و نقل و یا کسب و کار.

“نیوزیلند در یک زمان بسیار شدید اما برای ما که بدان معنی است که ما یقین به طرح” گفت: Auckland مبتنی بر Shamubeel Eaqub از حس همکاران.

برجسته اقتصاددان گفت: کیوی تصمیم به تعطیل آن در اقتصاد و از بین بردن این ویروس یک حق برای کشور خود.

“وجود دارد هیچ آسان جایگزین” او مشاهده شده است.

رئیس ملبورن مبتنی بر مستقل فکر می کنم مخزن Grattan موسسه گفت: ویکتوریا اسلاید به محدودیت اضافه وزن به تعویض استرالیا استراتژی از سرکوب برای حذف — برای جلوگیری از بیشتر دوم “امواج” عفونت و خاموش شدن است.

“موج دوم در ویکتوریا واقعا برجسته بالقوه هزینه های سرکوب استراتژی” دانیل چوب گفت: کسب و کار است.

“در حالی که تا کنون است که ویروس در گردش است در سطوح پایین در جامعه وجود دارد خطر موج دوم و که می آید در هزینه های قابل توجهی.

“اگر ما در دیگر نقاط کشور مانند غربی استرالیا است که به طور موثر حذف [ویروس] آنها در نقطه ای در حال حاضر به جایی که آنها هستند قادر به باز کردن اقتصاد خود را حتی اگر آنها کردم برای نگه داشتن مرز بسته شده در داخل کشور.”

مخالفت با حذف

وجود دارد و قابل توجهی در مخالفت با استراتژی حذف. نخست وزیر فکر می کند آن را دو برابر نرخ بیکاری است.

“شما در حال صحبت کردن در مورد صدها نفر از هزاران نفر از مردم بیشتر بیکار برای شروع و کسب و کارهای دیگر بسته و معیشت نابود و سپس شما رو به وزن که در برابر آنچه در آن در واقع دستیابی به,” اسکات موریسون گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی هفته گذشته است.

Scott Morrison looks to crowd of journalists in front of him that cannot be seen in the shot. He wears glasses and a blue suit.
ملی استرالیا, کابینه توافق برای شروع کاهش محدودیت هنگامی که موج اول از ویروس شده بود مهار شدند.(ABC اخبار: Luke استفنسون)

“این است که بسیار مخاطره آمیز استراتژی و یکی است که می تواند بسیار گمراه کننده” او افزود: از آنجا که استرالیا را حفظ خواهد کرد از بازگشت از خارج از کشور و صادرات و واردات نیاز به از طریق ادامه کشتی با خدمه هستند که از خارج از کشور.

موقعیت ملی کابینه باقی مانده یک “متجاوز سرکوب استراتژی” برای ویروس.

“اگر شما به حذف به عنوان یک نتیجه از این روند خوب و خوب” آقای موریسون اضافه شده است.

“این است که قطعا به توصیه های بهداشتی که من و مطمئنا نیز توصیه های اقتصادی من است.”

نیو ساوت ولز برتر Gladys Berejiklian فکر می کند از بین بردن ویروس در استرالیا یک رویا لوله.

“در حالی که همه ما را به اتخاذ یک سیاست از بین بردن آن, من فکر می کنم غیر واقعی به فرض ما را دریافت کنید وجود دارد,” او گفت: هفته گذشته است.

“در واقع بسیار غیر واقعی است. سرکوب قطعا استراتژی مناسب.”

کسب و کار گروه استدلال می کنند این امر می تواند یک قالب تجاری خودکشی.

“از بین بردن استراتژی خواهد بود فوق العاده مخرب برای اقتصاد ما هر دو در حال حاضر بلکه از همه مهمتر برای سال پیش رو” Ai اجرایی گروه Innes Willox گفت.

لابی گروه نشان دهنده هزاران نفر از کسب و کار و آن را استدلال می کند از بین بردن این ویروس است که به سادگی دست یافتنی نیست.

“برای قرار دادن یک توقف به اقتصاد به معنی برای بسیاری از کسب و کار کاملا به سادگی که آنها نمی بازگشایی” آقای Willox گفت.

“آنها نمی re-استخدام در همان سطح و آنها می تواند در برخورد با جریان عدم قطعیت برای بسیار طولانی تر از فقط یک توقف دوره است.

چگونه آن را اضافه کنید ؟

سخت ترین قسمت ممکن است که ما نمی دانیم که اگر ما می تواند به موفقیت در از بین بردن جامعه انتقال coronavirus مگر ما امتحان کنید.

منتقدان این استراتژی توجه داشته باشید که نیوزیلند محصول ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) است به سقوط تقریبا 9 درصد در این سال در حالی که استرالیا پیش بینی شده است به سقوط یک مقدار کوچکتر نزدیک به 5 درصد است.

قابل توجه بیش از 20 درصد از نیوزیلند تولید ناخالص داخلی از گردشگری و مسافرت های بین المللی صنعت است که در حال حاضر دارند. استرالیا صنعت گردشگری کمک حدود 3 درصد از تولید ناخالص داخلی ما.

طرفداران استراتژی حذف نقطه به سریع bounce-back در نیوزیلند اقتصاد پست مستند.

After plummeting by half or more during the lockdown, NZ consumer spending is back around pre-pandemic levels.
پس از کاهش به نصف یا بیشتر در طول مستند NZ هزینه های مصرف کننده است که به اطراف قبل از همه گیر سطوح.(ABC اخبار: Alistair Kroie)

مخارج مصرف کننده آگهی های استخدامی و حجم ترافیک در جاده ها — همه آنها در حال حاضر بالاتر از قبل از همه گیر رسید.

The number of jobs being advertised in NZ is now back around pre-pandemic levels.
تعداد مشاغل در آگهی NZ در حال حاضر در اطراف قبل از همه گیر سطوح.(ABC اخبار: Alistair Kroie)

استرالیا موسسه آلیسون پنینگتون می گوید: نیوزیلند مثال — و اکثر ایالت ها و سرزمین های از بین بردن جامعه انتقال — نشان می دهد حذف می تواند و باید هدف.

“همانطور که ما دیده ایم در ویکتوریا آن را بسیار سخت برای سرکوب این ویروس” او گفت:.

Ms پنینگتون استدلال می کند که با هیچ واکسن در افق — موفق حذف خواهد به کسب و کار و مصرف کنندگان اعتماد به نفس در حال حاضر در حال sapped با عدم اطمینان در مورد آینده شعله ور شدن یو پی اس و پس از آن محدودیت.

Alison Pennington poses for the camera.
آلیسون پنینگتون می گوید: “مردم ادامه خواهد داد به احساس ناراحت کننده و اضطراب و عدم اعتماد به نفس” در حالی که این ویروس در گردش است.(ABC اخبار: جان کان)

“مهم نیست که چقدر بهره های مختلف گروه های فشار به می گویند که این ویروس ‘رفتن به باید بخشی از زندگی ما’,” او گفت:.

“واقعیت این است که مردم همچنان به احساس ناراحت کننده و اضطراب و عدم اعتماد به نفس [در حالی که ویروس باقی می ماند در جامعه] و می رود که برای کسب و کار برای سرمایه گذاری و آن را برای افرادی که قادر به خارج وجود دارد و انجام شغل خود را به خاطر آنها ترس از ابتلا به این ویروس است.”

سخت shutdown در ما بیشتر پرجمعیت دولت را یک برچسب قیمت میلیارد, اما ما آن را — و بیشتر — اگر ما می تواند حذف که عدم اطمینان ؟

اقتصاددان Shamubeel Eaqub گفت: حذف به معنای کشور اجتناب شود یک وضعیت شبیه به رکود بزرگ دهه 1930 به نفع عمیق — و هنوز هم-مشکل — رکود است.

“ما می توانیم در مورد کسب و کار ما در خانه ما مرزهای … تقریبا به حالت عادی بازگشت.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>