2 روش کلاهبرداری در خرید خودرو دست دوم

Category: دسته‌بندی نشده No comments

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ بازار امروز خودرو یکی از بازارهایی است که قیمت‌های آن نه به صورت روزانه که به صورت ساعتی تغییر می‌کنند. این تغییرات بیشتر روند صعودی دارند. از این رو حتی یک ساعت تعلل در خرید خودرو می‌تواند منجر به پرداخت خسارت‌های چند ده میلیونی شود. از این رو دیگر شیوه‌های سنتی خرید خودرو که بسیار زمان‌بر هستند، کارایی نخواهند داشت.

افزایش قیمت خودرو و نبود نظارت بر بازار آن باعث شده است که قدرت خرید بسیاری از خریداران خودرو کاهش پیدا کرده و بازار خرید و فروش خودرو به بازاری مناسب برای دلالان و کلاه‌برداران تبدیل شود. کلاه‌برداران این بازار دام‌های خود را برای کسانی پهن کرده‌اند که قدرت خرید خودروی صفر را نداشته و به دنبال خرید خودرو دست‌دوم با مناسب‌ترین قیمت می‌گردند. هرچند که شیوه‌های کلاه‌برداری هرروز در حال پیشرفت بوده و دزدان همواره یک قم از پلیس‌ها جلوتر هستند، اما برای آشنایی با رایج‌ترین شیوه‌های کلاه‌برداری با ما همراه باشید.

روش اول: خرید خودروی کارشناسی نشده و دریافت خسارت

معروف‌ترین روش کلاه‌برداران در بازار خرید و فروش خودرو خرید خودروی کارشناسی نشده است. در چنین مواقعی کلاه‌بردار در لباس خریداری مهربان ظاهرشده و اعلام می‌کند که نیازی به کارشناسی خودرو در هنگام خرید وجود ندارد. یا ضمن اطلاع از وضعیت رنگ بدنه و دیگر مشکلات خودرو بدون ذکر مشکلات در قرارداد، قولنامه را می‌نویسد.
پس‌ازآن هنگام تعویض پلاک خریدار کلاه‌بردار با کارشناس متخصص از راه می‌رسد و با سند و مدرک در حضور ماموران پلیس ایرادهای خودروی شما را بیان کرده و با استناد به عدم ذکر ایرادات در قولنامه ادعای خسارت می‌کند. بهترین برخورد در چنین مواقعی پرداخت خسارت و سکوت است. توصیه می‌کنیم که به‌هیچ‌عنوان در مسیر شکایت قرار نگیرید. چراکه همه مدارک و شواهد علیه شما بوده و بدون دریافت هیچ نتیجه‌ای تنها مجبور به پرداخت هزینه‌های شکایت و دادگاه می‌شوید.

روش دوم: استفاده از تکنیک خریدار دوم

در این روش کلاه‌برداری، کلاه‌بردار تنها نبوده و شما با یک باند طرف هستید. شما آگهی خرید یک خودرو با امکانات عالی و قیمت بسیار مناسب را مشاهده می‌کنید و با فروشنده تماس می‌گیرید. در روز بازدید هم‌زمان با شما خریدار دیگری با یک کارشناس خبره از راه می‌رسد. کارشناس همراه خریدار دوم خودرو را یک گزینه بسیار مناسب برای خرید اعلام کرده و خریدار دوم اصرار به خرید خودرو می‌کند. در چنین مواقعی اگر حواس خود را جمع نکنید تحت تاثیر قرار گرفته و برای از دست ندادن چنین فرصت طلایی خیلی زود خودرو را خریداری می‌کنید. اما پس از خرید متوجه می‌شوید که خریدار دومی در کار نبوده و همه آن‌ها اعضای یک تیم کلاه‌برداری بوده‌اند.

آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی

فرار از دام کلاه‌برداران

شیوه‌های سنتی خرید خودرو به دلیل وقت و هزینه زیادی که نیاز دارند، در حال منسوخ شدن هستند. در دنیای امروز بسیاری از افراد به دنبال راه‌های سریع و مطمئن برای رسیدن به اهداف خود هستند. از این رو همراه مکانیک با داشتن 7 سال تجربه کاری در زمینه خرید، فروش و کارشناسی خودرو توانسته بزرگ‌ترین نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده در کشور را تشکیل دهد که شما با مراجعه به آن می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان و با صرف کمترین هزینه به هدف خود دست پیدا کنید. به علاوه حضور مشاوران خبره همراه مکانیک در تمامی مراحل خرید خودرو از یافتن خودرو تا بستن قرارداد آن، یکی از مواردی است که باعث دلگرمی خریدار می‌شوند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>