کمبود شديد تخت هاي بيمارستان در ايران و جهان

Category: پزشکي

داده های موجود در مورد ظرفیت بیمارستان نشان می دهد که کشورهایی که شاهد افزایش موارد COVID-19 تأیید شده مانند ایالات متحده و ایتالیا هستند ، خطرات بیشتری را برای درمان بیماران در نتیجه کمبود بستر در بیمارستان روبرو هستند. براساس اطلاعات سازمان همکاری اقتصادی و توسعه ، ایالات متحده 2.8 تخت بیمارستان به ازای هر 1000 نفر دارد. کشورهای دیگر که شیوع جدی COVID-19 دارند به طور متوسط ​​بیشتر است: ایتالیا 3.2 تخت در هر 1000 نفر ، چین 4.3 ، کره جنوبی 12.3 و ژاپن بیشترین 13.1 در هر 1000 نفر را دارد.

رهبران ایتالیا در شمال ایتالیا روز یکشنبه هشدار دادند که از رختخواب فرار نمی کنند و کارمندان بیمارستان ایالات متحده می گویند که بر اساس گزارش های اخیر رسانه ها نگران کمبود تجهیزات تخصصی مانند تخت بیمارستان هستند.

یک کارگر پزشکی مستقر در شهرداری تیانجین ، واقع در شهرداری تیانجین ، واقع در شمال چین روز چهارشنبه به گلوبال تایمز گفت: “سیستم های پزشکی در کشورهایی که فاقد تخت بیمارستان هستند ، می توانند به راحتی بارگیری شوند.”

به نظر می رسد کشورهایی که کمبود تخت بیمارستان دارند و تعداد فزاینده ای از موارد تأیید شده با آنها روبرو هستند ، ظرفیت نسبتاً ضعیفی برای رسیدگی به تأثیر ویروس دارند ، زیرا کمبود تختخواب در هنگام بیماری همه گیر به ناچار میزان مرگ و میر را افزایش می دهد.

کمبود شديد تخت هاي بيمارستان در ايران و جهان

کمبود شديد تخت هاي بيمارستان در ايران و جهان

نبود تخت بیمارستان همچنین چالش های بزرگی را برای درمان در ووهان ایجاد کرده است ، شهری که در ویروس در استان هوبی مرکزی چین به سخت ترین ویروس آسیب دیده است ، در مراحل اولیه شیوع بیماری در ژانویه ، زمانی که فقط 2،000 تخت بیمارستانی در این شهر وجود داشت برای افراد آلوده. گزارش رسانه ها گفتند.

اما این شهر ثابت کرد که می توان محدودیت های بستر را از طریق ساخت سریع بیمارستان های مجهز برای رفع نیاز تقاضا تعدیل کرد.

در طی دو هفته از اواخر ژانویه ، ووهان بیمارستان های Leishenshan و Huoshenshan را بنا کرد تا بیش از 2،000 تخت برای افراد بیمار فراهم کند. بعداً این شهر 16 بیمارستان ساخته شده دیگر Fangcang ساخته است. تا 20 فوریه ، ووهان تعداد تختخواب مناسب خود را به بیش از 40،000 افزایش داده بود. براساس اطلاعات جمع آوری شده توسط سایت خبری داخلی ifeng.com روز سه‌شنبه ، این شهر در حال حاضر به 7.4 تخت بیمارستان به ازای هر 1000 نفر مجهز شده است.

 

در ووهان بیش از 67000 مورد کروناویروس تأیید شده و بیش از 56000 نفر از زمان مطبوعات بهبود یافته اند. انتظار می رود کشورهایی مانند آمریکا با تبدیل امکانات عمومی از جمله استادیوم ها و سالن های نمایشگاهی به بیمارستان های موقت ، ظرفیت بیمارستان خود را افزایش دهند ، اما افزایش ظرفیت در مقیاس وسیع در مدت کوتاهی که چین انجام داده ، برای آنها سخت خواهد بود ، گفت ژو Zijun ، استاد دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه پکن.

 

با وجود تلاش های چین ، ظرفیت فعلی موسسات پزشکی چین از جمله تختخوابها و تکنسین های بهداشتی هنوز قادر به پاسخگویی به تقاضای موجود در چنین شرایط اضطراری نیستند ، کارشناسان با بیان اینکه اپیدمی کمبود داخلی در بخش بهداشت عمومی را آشکار کرده است ، گفتند. : سرمایه گذاری کافی ، که انتظار می رود بهبود یابد. طبق اعلام دفتر ملی آمار ، در سال 2019 ، 6.97 میلیون تخت در بیمارستانها در سرتاسر چین وجود داشت ، از جمله 1.38 میلیون تخت در کلینیک های بهداشتی در مناطق روستایی.

در ايران هم اين مشکلات به شدت قابل مشاهده و برخي افراد براي بيماري هاي خفيف ترجيح ميدهند بيماران را در خانه پرستاري نمايند که براي نگهداري بهتر است يک تخت بيمارستان تهيه گردد. در لينک زير تخت هاي بيمارستاني روز ايران بارگزاري ميگردد .

https://www.berankard.com/product-category/%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84/%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/