کتاب دیجیتال

وی با اعلام اینکه 37 کتابفروشی شیراز در پاییز 1399 به طرح کتاب پیوسته اند ، گفت: 7 کتابفروشی کتاب دیجیتال در سایر شهرهای استان نیز در این طرح ملی شرکت کرده بودند.

وی گفت: در دوره قبلی پروژه های حمایت از کتاب دیجیتال خانه کتاب و موسسه ادبیات ایران از کتابفروشی ها که در تابستان سال 1399 انجام شد ، 43 کتابفروشی در استان حضور داشتند و فروش کتاب در آن استان بیش از 2 میلیارد ریال بود. . .

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ اسلامی و رهنمودهای فارس با بیان اینکه آغاز طرح کتاب دیجیتال پاییزه امسال از 6 تا 6 آبان ماه است ، اعلام کرد: حداکثر سقف خرید مجاز برای هر خریدار 200000 تن و سقف یارانه خرید برای هر خریدار 40000 تن است.

امیدباش ادامه داد: كتابهای عمومی کتاب دیجیتال، دانشگاهی و كودكان در این طرح گنجانده شده است ، اما كتب درسی ، وسایل كمك آموزشی ، غرامت ، بدون شماره شابك ، با شابك نادرست و كتابهایی كه در پایگاه داده خانه کتاب دیجیتال و ادبیات ایران ثبت نشده اند این طرح گنجانده نشده است. ”

به گفته وی ، کتابفروشی های شرکت کننده در این طرح باید تخفیف هایی کتاب دیجیتال را تا پایان یارانه ویژه به مشتریان ارائه دهند.

معاون وزیر فرهنگ و مطبوعات ، فرهنگ اسلامی و رهنمودهای فارس ، در مورد انطباق کتاب دیجیتال با پروتکل های بهداشتی در برنامه پاییزی کتاب 99 ، گفت: “با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری عروق کرونر قلب ، خریدهای غیر حضوری با ثبت نام امکان پذیر است. پنل پاییزی

امیدباخ ادامه داد: 5 درصد کتابفروشی های استان فارس از سال 1399 درگیر کتاب دیجیتال طرح پاییزی کتاب بوده اند.

وی اعلام کرد: برخی از کتابفروشی های حاضر در طرح فصلی علاوه بر تخفیف ، امکان خدمات شخصی کتاب دیجیتال و تحویل کتاب را نیز فراهم می کنند و علاوه بر تخفیف اعلام شده کتاب دیجیتال، میزان تخفیف را نیز در نظر می گیرند.