چاپ استیکر و انواع آن

انواع چاپ استیکر چگونه است؟

چاپ استیکر از بهترین روش های تبلیغاتی برای تبلیغات عمومی  و گسترده محسوب می شود، این روش تبلیغاتی را شما بارها بر روی شیشه مغازه ها، بدنه اتوبوس ها و وسایل حمل و نقل مواد غذایی دیده اید. استیکر به خوبی بر روی شیششه ها چسبیده و بهترین روش برای معرفی کالا و برندهای خاص محسوب می شود.

جنس استیکر از وینیل است، این جنس خاص خاصیت ضد رطوبت را فراهم کرده که قابلیت های ویژه نظیر قابلیت شست و شو را برای استیکر فراهم می نماید. این امر بر تازگی و نو بودن همیشگی استیکر منجر می شود.

اگر بخواهیم تبلیغی مشابه چاپ استیکر را نام ببریم، می توان به چاپ مش اشاره نمود. مش دارای سوراخ های ریزی است که قابلیت انتقال نور را داشته و این امر برای حفظ روشنایی در محیط هایی که نیاز به روشنایی دارند، نظیر مغازه ها گزینه مناسبی است.

اما انواع چاپ استیکر چیست؟

از انواع چاپ استیکر، می توان به استیکر شیری یا شیشه ای اشاره نمود. استیکر شیری دارای زمینه سفاید است و قابلیت انتقال نور را ندارد، اما در استیکر شیشه ای نور عبور می کند، از این رو بسیار مناسب برای نصب بر روی شیشه ها می باشد.

از لحاظ کاربرد استفاده استیکر نیز می توان استیکرها را به استیکر برای شیشه مغازه، اتوبوس و … دسته بندی نمود. در استفاده از استیکر برای شیشه مغازه بایستی توجه نمود که طرح را می توان در ابعاد مختلف تهیه و نصب کرد و محدودیتی از این لحاظ وجود ندارد. البته در عرض های بالا نیاز به تجهیزات خاص چاپی است که تنها واحدهای معتبر قادر به انجام این امر می باشد.

استیکرها را می توان به خوبی بر روی وسایل نقلیه نیز به کار برد. وسایل نقلیه به خاطر آن که مسافت بالایی را طی می کنند، در معرض دید بسیاری از افراد بوده که این امر بر اهمیت این روش تبلیغاتی تاکید دارد.

نکته مهم در مورد استیکر آن است که امکان نصب این ابزار تبلیغاتی به آسانی بوده و می توان به آسانی عملیات نصب و جداسازی آن را انجام داد.

سفارش چاپ استیکر

دوباره تاکید می کنیم که استیکر یکی از بهترین روش های تبلیغاتی محسوب می شود. این روش تبلیغاتی ارزان و ماندگاری بالایی دارد و تاثیر فراوانی دارد. طرح این ابزار بایستی طوری انتخاب شود که اثر بخشی بالاتری داشته باشد. داشتن عنوان مناسب و تصویر جذاب از ویژگی های یک استیکر مناسب است. برای سفارش چاپ استیکر بهتر است از واحدهای معتبر چاپی استفاده نمایید. در این واحدها کیفیت و رزولیشن چاپی مناسب برای تصویر ایجاد می شود و به خوبی قدرت دید بصری در فضای داخلی فراهم می شود.

برای سفارش چاپ استیکر واحدی را انتخاب کنید که از گرافیست های حرفه ای برای این امر استفاده می کند. اگر پیام به خوبی به مخاطب انتقال شود می توان به خوبی از استیکرها برای رشد و پر رونق کردن کسب و کارها استفاده نمود.

از استیکرها می توان برای زیباسازی دکوراسیون داخلی نیز استفاده کرد. اگر به دنبال روشی برای زیباسازی دکوراسیون داخلی برای خود هستید و نمی خواهید هزینه ای در حد کاغذ دیواری را صرف نمایید بهتر است از استیکرها استفاده نمایید. چاپ استیکر در مقایسه با کاغذ دیواری بسیار ارزان تر می باشد.

اگر از دیگر مزایای چاپ روی استیکر بخواهیم نام ببریم، مقاوم بودن ان نسبت به شرایط محیطی نظیر باد و باران و نور خورشید می توان اشاره نمود. همچنین استیکر را می توان به راحتی نصب نمود و آن را به راحتی جداسازی نمود. همچنین سرعت چاپ آن بالا است. امکان چاپ در ابعاد مختلف را نیز می توان یکی از ویژگی های برتر استیکر نام برد که سایر ابزار تبلیغاتی چنین ویژگی بارز را ندارند.

از عوامل موثر بر قیمت نهایی استیکر می توان به نوع اشاره نمود. ابعاد و تیراژ چاپی نیز بر قیمت نهایی تاثیر فروان دارد. استفاده از فرایندهای تکمیلی نیز می تواند بر قیمت نهایی تاثیر فراوان داشته باشد. یکی از فرایندهای تکمیلی، لمینت کردن است. با لمینت کردن استیکر از طرفی کیفیت و زیبایی طرح افزایش می یابد و از طرف دیگر مقاومت چاپ در برابر عوامل محیطی چند برابر می شود. البته هزینه لمینت کردن بر قیمت نهایی تاثیرگذار است که این امر را بایستی در هنگام سفارش در نظر بگیرید.