پسوند های دامنه ملی و com

شاید شما همچنین پسوندهای کشور را با دو حرف بدانید. که متعلق به وسط ایران خودمان است و دامنه هایی مانند tr. ازینجا که مربوط به ترکیه بود ، اما شاید تعجب کنید که برخی حوزه ها وجود دارند که دو حرف هستند و مربوط به مشاغل هستند ، مانند تلویزیون. که مربوط به تلویزیون یا شرکت است. که مربوط به شرکت ها است! بنابراین وظیفه اینها چیست؟

نکته این است که شما اشتباه می دانید که تلویزیون در واقع دامنه است. متعلق به کشور (تووالو) “تووالو” و شرکت دوم است. متعلق به کلمبیا است که به دلیل شباهت گسترش این دامنه به مشاغل ، باعث شده است تا این کشور از این فرصت برای فروش دامنه ملی خود استفاده کند ، البته باید گفت چنین دامنه ای فقط به این کشورها نیست. خلاصه شده و می توان به آن اشاره کرد ، سی سی و….

حوزه ملی ایران ir و com

اما حوزه ملی فقط به این محدود نمی شود. برخی از کشورها ، مانند ایران ، تقسیمات مختلف و خاص مانند id را ایجاد کرده اند. یا ac که در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد

ir:
همانطور که گفتیم این دامنه برای کشور ما آموزنده است ، اما نکته ای که می خواهیم به آن اشاره کنیم این است که مسئولیت ثبت دامنه با این پسوند مرکز تحقیقات علوم پایه (مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات) واقع در تهران است. و رئیس این مکانیسم علیرضا صالح است. طبق آمار رسمی این ایران خوب ، تا سال 2019 بیش از 1 میلیون دامنه فارسی ثبت شده است. در ادامه جدول فروش کاملی از دامنه های فارسی را آماده کرده ایم.

برنامه های افزودنی تعداد دامنه های فعال
ir 1113883
co.ir 3983
ایران 1838
ac.ir 1324
id.ir 533
org.ir 289
sch.ir 255
gov.ir 215
net.ir 32
جمع:
1122352
برای اطلاع از اینکه آیا برنامه دوم شما ثبت شده است یا نه ، می توانید بر روی این لینک کلیک کنید. اکنون به طور خلاصه توضیح خواهیم داد که هر یک از افزونه های فوق را توضیح خواهیم داد.

انواع دامنه های ملی ایران

Co.
ایران: این نوع پسوند برای دامنههای کاملاً فارسی مانند پارس پک است. ایران ، اما با هر مرورگری در دسترس نیست.
ac.ir: این دامنه برای مؤسسات آموزش عالی مانند دانشگاه هایی که دارای مجوز رسمی و مدارک احراز هویت هستند ، تهیه شده است.
id.ir: این نوع دوم پرسنل است که فقط برای افرادی که تابعیت ایرانی دارند و پیش شرط ثبت آن تهیه کد پستی 10 رقمی و کارت ملی است.
org.ir: این برنامه افزودنی برای شرکت ها و موسسات خصوصی که دارای مدارک تأیید اعتبار هستند ارائه شده است
sch.ir: برنامه الحاقی ویژه برای مدارسی که دارای مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش هستند
gov.ir: این برنامه افزودنی فقط برای مراکز و سازمانهای دولتی است که اسناد آنها می تواند به نام عضویت هیئت مدیره یا نماینده شرکت باشد
net.ir: فقط برای شرکت هایی که اینترنت رسمی در ایران دارند
نحوه ثبت دامنه
برای خرید و ثبت دامنه ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای خودتان یک نام انتخاب کنید ، سپس در دسترس بودن آن را در صفحه خرید دامنه بررسی کنید. اگر وجود دارد و قبلاً کسی آن را خریداری نکرده است ، می توانید آن را خریداری کنید ، اما قبل از انتخاب نام دامنه بهتر است در طی راه چند نکته را مرور کنید

نکاتی درباره انتخاب نام دامنه

نکته اول این است که نامی که شما انتخاب می کنید شبیه به یک مارک و معروف نیست ، زیرا در هنگام جستجوگرها و بهینه سازی مشکل دارید یا نام دوم شما ممکن است به دلیل مشکلات برندسازی مسدود شود.
نام دامنه باید بسیار کوتاه باشد ، بنابراین آن را در کوتاه ترین زمان ممکن نگه دارید
باید تلفظ و حفظ کردن آن آسان باشد تا باعث ناراحتی کاربران نشود
تا حد امکان سعی کنید نام فضای کاری خود را در آن وارد کنید. به عنوان مثال ، اگر در حال فروش دوچرخه هستید ، از نام دامنه یا دوچرخه به نام دامنه استفاده کنید.
همچنین ، تا حد امکان از فضاها (یعنی خط تیره یا تیره) و اعداد استفاده نکنید
برای اطلاعات بیشتر مقاله نحوه انتخاب نام دامنه را بخوانید ، اما پس از انتخاب باید مراحل زیر را دنبال کنید

آموزش خرید و ثبت دامنه
ابتدا برای ورود به صفحه خرید دامنه پارس پک ، روی این پیوند کلیک کنید ،