روند ساخت آهنگ

Category: دسته‌بندی نشده No comments

روند ساخت آهنگ از ملودی و تهیه و تنظیم تا میکس و مسترینگ
هر آهنگ بی صحبت یا این که با سخن که به آن گوش می کنید , پس از گذراندن چندین سطح در قالب یک فولدر پایانی به دست شما می رسد . این فولدر می‌توان در فرمت‌های ویدئویی و صوتی متعدد و با کیفیت‌های زیر , میانگین یا این که مرحله بالا باشد . میکس و مسترینگ آهنگ پایانی مرحله‌ای است که در روند آهنگسازی طی می‌گردد .

در‌این مقاله قصد داریم ابتدا به بررسی اجمالی فرآیند ساخت آهنگ در فرآیند نخستین بپردازیم . بعد به‌این سوال پرتکرار جواب دهیم که میکس و مسترینگ چه چیزی است و چه تفاوتی با نیز دارا هستند . در غایت هم به بررسی شایسته ترین شیوه یاد گرفتن و یادگرفتن میکس و مسترینگ خوا‌هیم پرداخت .

نکته حائض اهمیت
پیشین از این‌که به‌این مسئله مبنا ای بپردازیم . بایستی بگوییم که در صورتیکه میخواهید مشاجره میکس و مسترینگ در کیوبیس را به صورت ماهر بیاموزید دموی این عصر آموزشی که به صورت ویدیویی قابل دسترس است را مراعات فرمایید برای اینکار وارد روی کلید سبز رنگ کلیک فرمائید تا داده ها مربوط به زمان را ملاحظه کنید .

پروسه ساخت آهنگ از ملودی و تهیه و تنظیم تا میکس و مسترینگ
تا قبل از این در مقاله‌ای به عنوان طریق ساخت آهنگ الکترونیک به معرفی روند ساخت آهنگ پرداختیم . درین مقاله یاد گرفتیم که پروسه ساخت آهنگ از تراز ملودی آغاز می گردد . یعنی ابتدا اضطراری است که ملودی آهنگ که بدنه با اهمیت قطعه آوا را تشکیل می دهد ساخته شود . ساخت ملودی ممکن است ساده‌ترین تراز ساخت آهنگ به حیث بیاید , به دلیل آنکه نیازی به داشتن علم آهنگ ندارید و بر پایه ی شم و حالی که تولید کننده دارااست , میتواند یک ملودی را ساخت نماید .

همینطور برای ساخت ملودی نیازی به ساز یا این که ابزار پیچیده ندارید , در بیشتر مورد ها ملودی با زمزمه کردن ساخته می گردد و به تهیه کننده آهنگ توضیح داده می شود که پایین و بم اساسی این قطعه به چه شکلی تولید می گردد . پس فقط ابزاری که برای ساخت ملودی نیاز دارید این است که با هر ابزاری که دراختیار است , بتوانید خواسته خویش را از طریق اجرای قطعه به تهیه کننده آهنگ برسانید .

اکنون نوبت تهیه کننده آهنگ است که بر پایه ی دانش آوا و آشنایی ظریف و بالایی که با سازهای آوا متفاوت دارااست , نت‌های هر ساز را در کنار نیز قرار داده و با تلفیق کردن نت‌ها را در ملودی جای دهد . این پروسه پیچیده‌ترین منتخب است که برای ساخت یک آهنگ طی میگردد .

تهیه آهنگ نیاز به داشتن علم بالا در مسئله آهنگ و آشنا بودن با سازهای متعدد دارااست تا آهنگساز که در اکنون تهیه آوا است بتواند اولا شایسته ترین سازها را برای آهنگ تعیین نماید و ثانیا سازهایی که در قطعه پخش میگردد را به زیباترین صورت ممکن تهیه نماید .

میکس و مسترینگ چیست؟
بعد از ساخت ملودی و تهیه و تنظیم آهنگ نت قطعه آوا صورت خواهد گرفت . درحال حاضر نوبت نوازندگان است تا هریک از آن ها با سازی که وظیفه نواختن آن را دارا هستند , استارت به اجرای قطعه نمایند . در آوا که به صورت زنده اجرا می شود , می بینیم که سازها همیشه در حالا جست و خیز می باشند ; گهگاه ساکت و آهسته می گردند و هیچ صوتی از یک ساز به گوش نمی رسد , گهگاه نیز استارت به نواخته شدن آن ها می شود . در واقع این بخش از آهنگ بوسیله تهیه و تنظیم کننده معلوم شده‌است که آن نیز مبنی بر ملودی آهنگ پیاده سازی شده که هر ساز قرار است در چه دوران و با چه شدت و حالتی نواخته شود .

البته در قطعه آهنگ که خبری از اجرای زنده نیست حادثه به جور دیگری رقم میخورد . تا سالیان پیش این فرآیند این چنین بود که هر نوازنده , قطعه‌ای که وظیفه اجرای آن را داشت در استودیو به صورت تکنوازی می‌نواخت و آن گاه با ضبط اجرای هر ساز عمل میکس روی آهنگ آغاز می‌شد تا اجرای هر ساز را در جای خویش قرار دهد که خروجی آن به فرمایت‌هایی مانند midi می باشد . البته امروزه و در سال‌های اخیر که آهنگ در اکنون ترقیب کردن به صورت الکترونیک است , دیگر نیازی نیست که چه بسا ضبط آهنگ به وسیله ساز صورت گیرد . کافی است یکی ده‌ها برنامه ساخت آهنگ را روی رایانه خویش نصب فرمائید .

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>