دریافت شماره شبا بانک ملی خبری ملی

آسان ترین روش دریافت شماره شبا تمامی بانک های کشور/ دریافت ...مشاهده منبع بانک ملی چنانچه نه به دستگاه خودپرداز و نه به شماره حسابتان دسترسی داشتید و با این حال دنبال راهی برای تبدیل شماره کارت به شماره شبا بانک ملی هستید، دو راه دارید: اول اینکه باید ابتدا از شماره کارت به شماره حساب برسید و بعد همینجا بهراحتی شماره شبا ملی شما را در اختیارتان قرار خواهد داد. در ابتدا یک شماره شبا را در نظر بگیرید. هر شماره حساب بانکی (صرف نظر از آنکه متعلق به کدام بانک باشد)، قابل تبدیل به یک شماره حساب «شبا» خواهد بود. به منظور دریافت شماره شناسه حساب بانکی ایران (شبا) برای حساب ها ی بانک ملت بایستی شماره حساب / شماره قرارداد مورد نظر را وارد نموده و عبارت امنیتی مشاهده شده را در فیلد مربوطه درج نمائید . 3- اگر اشتباه یا سهوی در ورود «شبا» پیش آید، سامانه های بانکی از اشتباه مشتری (در اعلام شبا) یا متصدی بانک (در ورود اطلاعات شبا) آگاه شده و آن را گزارش می کنند. دریافت شناسه شبا، از طریق تلفن گویای ۰۹۶۲۲ و با ورود کلید شماره ۵ امکان پذیر است. همانگونه که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، 3 کادر مختلف وجود دارد که شما از این طریق می توانید اقدام به دریافت شماره شبا نمائید.

در این مطلب قصد داریم روش های مختلف دریافت شناسه شبا بانک ملی را آموزش دهیم. 2- برای حواله هایی که از «شبا» در آنها استفاده می شود، نیاز به دانستن، ذکر و کنترل هیچگونه اطلاعاتی نظیر نام بانک، نام یا کد شعبه، شماره حساب، نوع حساب و درگیری با کدهای مختلف و گوناگون ندارید. برای ثبت نام باید نام، ایمیل یا تلفن همراه و رمز عبور دلخواه را وارد کنید، البته اگر سیستم کامپیوتری یا موبایل شما بر روی حساب گوگل تنظیم باشد، قادر خواهید بود با انتخاب گزینه «ورود با گوگل» وارد پنل کاربری خود شوید. از آنجا که هر کدام بانکها برای شمارهگذاری انواع حسابهای مشتریان و کاربرانشان از شیوه یا شیوههایی بهخصوص استفاده میکنند این ناهماهنگی انتقال پول بین بانکهای گوناگون را با مشکلات عدیدهای مواجه کرده بود. جهت محاسبه شناسه شبا بانک سامان و یا تبدیل شماره شبا به شماره حساب بانک سامان اینجا کلیک نمایید. مشاهده کد شبا بانک مسکن جهت حسابهای تسهیلات و سپرده و کارتهای متمرکز اعتباری اینجا کلیک نمایید. شماره شبا مخفف شناسه حساب بانکی ایران می باشد، یک شماره ی ۲۴ رقمی است که برای انواع حساب ها مانند جاری ، سپرده ، تسهیلات و .. مورد استفاده قرار می گیرد.

BBAN به طول ۲۲ رقم که شماره پایه حساب بانکی را تشکیل می دهد و در بند (۵) این سند در مورد آن بحث شده است. این شماره در ایران با IR شروع شده و پس از آن ۲۴ رقم دیگر قرار میگیرد. توجه: بخش دوم شماره حساب قدیم (۲ رقم سمت راست) برای کلیه اشخاص حقوقی (نهادها و سازمانها) همان مقدار پیش فرض (۰۰) است. نمایش در اشکال نوشتاری: در اشکال نوشتاری، مانند فرم ها و نامه ها، از سمت چپ، بین هر چهار کاراکتر، یک فاصله قرار می گیرد. در صورتیکه شماره شبا را اشتباه حساب کنید در هنگام انجام تراکنش سرور این موضوع را تشخیص داده و جلوی انجام تراکنش را می گیرد. شبا که مخفف شناسه حساب بانکی ایران است، یک شماره ی استاندارد 24 رقمی می باشد که برای انواع حساب ها مانند جاری ، سپرده ، تسهیلات و .. مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین هممیهنان گرامی میتوانند پس از تماس با تلفنبانک پاسارگاد به شماره ۸۲۸۹۱۱۱۱ و فشردن کلید۳، بدون نیاز به وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور، از شماره شبای سپرده بانک پاسارگاد موردنظر خود، اطلاع حاصل کنند. پس از وارد کردن آن می توانید به شماره شبا دسترسی پیدا کنید.

برای دریافت شناسه «شبا» یا شماره حساب بانکی ایران، شماره سپرده را وارد نمایید و سپس بر روی دکمه دریافت شبا کلیک نمایید تا نام و شماره شبا نمایش داده شود. شماره کارت معمولاً به حسابهای جاری و حقوقی کارت تعلق نمیگیرد و تنها برای حسابهای سپرده کوتاهمدت شخصی صادر میشود. با این حال گرفتن شماره شبا از درگاه اکثر بانکهای کشور مستلزم وارد کردن شماره حساب است؛ بنابراین اگر شخصی شماره حساب سپرده خود را نداشته باشد، قادر نخواهد بود اطلاعات مهم حساب خود را مشاهده کند. دریافت شماره حساب بانک سپه از روی شماره کارت در وبسایت رسمی این بانک امکانپذیر نیست، اما در صورت وارد کردن شماره حساب در سامانه بانکداری اینترنتی بانک سپه قادر خواهید بود تا شماره شبای سپرده خود را بدست آورید. مشتریان گرامی بانک پاسارگاد می توانند جهت اطلاع از شماره حساب شبای سپرده ی خود نزد بانک پاسارگاد اینجا کلیک نمایند. کد شبا حساب ها به صورت رایگان به مشتریان ارائه می شود و افراد می توانند با مراجعه به بانک یا با استفاده از روش های غیرحضوری اقدام به دریافت شماره شبا بانک ملی و سایر بانک ها نمایند.

تمامی حسابها شمارهٔ «شبا» دارند و آن را میتوان بهصورت حضوری یا اینترنتی از بانک دریافت کرد. شماره شبا تمامی اطلاعات مربوط به حساب از جمله نام بانک، نوع حساب، شماره حساب و کشوری که حساب متعلق به آن می باشد را دارا می باشد و به همین دلیل در انجام تراکنش ها نیازی به وارد کردن این اطلاعات نخواهید داشت. شماره شبا برای هر نوع حساب بانکی قابل تعریف است و برای دریافت شبا نیازی به داشتن یک نوع حساب خاص نخواهید داشت. IBAN:حروف اختصاری «Internet Bank Account Number»، شناسه ایست که یک شماره حساب خاص را در یک بانک بصورت یکتا معرفی می کند. BBAN:حروف اختصاری «Basic Bank Account Number»، شناسه ایست شامل شناسه بانک که به صورت یکتا یک حساب خاص را در یک بانک در یک کشور خاص مشخص می کند. با داشتن حساب در هر یک از بانک های کشور می توانید به سادگی و با مراجعه به سامانه اینترنتی بانک خود، شماره کارت یا شماره حساب خود را به شماره شبا تبدیل کنید. از دیگر مزایای داشتن شماره شبا امکان انجام تراکنش های بین المللی و خرید و فروش خارج از کشور می باشد. کارمزد انتقال وجه پایا یک صدم درصد مبلغ تراکنش است. .