برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400 چیکار کنیم؟

همانطور که می دانید ، سازمان سنجش وظیفه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اینجا را که معمولاً دو بار انجام می شود ، طی دو ترم مهر و بهمن انجام می دهد. متقاضیان می توانند در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون ورودی در این دانشگاه ثبت نام و تحصیل کنند. مدرک تحصیلی این دانشگاه زیر نظر وزارت علوم است و کاملاً معتبر است. فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند ضمن آموزش مهارت های لازم در طول تحصیل ، وارد بازار کار مرتبط با رشته خود شوند.

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

متقاضیان بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی پذیرفته می شوند و نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارند. متقاضیان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه نیازی به پذیرش ملی ندارند. رشته های قابل ثبت نام بدون کنکور در این دانشگاه در 4 سیستم آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی ، کشاورزی ، صنعت ، فرهنگ و هنر است که لیست تمام این رشته ها در دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برنا است.

ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی طی دو ترم مهر و بهمن انجام می شود و چند روز قبل از شروع ثبت نام در هر دوره ، کتابچه راهنمای ثبت نام در وب سایت سازمان ملی سنجش آموزشی منتشر می شود.

اهمیت مطالعه دفترچه انتخاب رشته علمی کاربردی:

افرادی که متقاضی ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی هستند باید ابتدا راهنمای ثبت نام را کسب کنند تا از نحوه ثبت نام و انتخاب مسیر این دانشگاه مطلع شوند و سپس پس از دانستن کلیه جزئیات ، به ثبت نام ادامه دهند. علوم اندازه گیری. لازم به ذکر است که ثبت نام در این دانشگاه در دو مقطع کاردانی و کارشناسی است و این دانشگاه هیچ رشته ای را در مقطع کاردانی ارائه نداده است. بروشورهای ثبت نام و انتخاب رشته های دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی از طریق سایت سنجش منتشر می شود. گفتنی است ثبت نام برای پذیرش در این دانشگاه ها در ماه اکتبر در نیمه اول شهریور انجام می شود و متقاضیان نمی توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند.

شرایط عمومی برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی:

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی ذکر شده در زیر برای داوطلبانی که قصد تحصیل در یکی از مقاطع کاردانی یا کارشناسی را دارند ، یکسان است و وجود این شرایط برای کلیه متقاضیان الزامی است.

به دین مبین اسلام یا یکی از آیین های پذیرفته شده توسط جمهوری اسلامی ایران ایمان کامل داشته باشید
پایبندی به احکام عملی اسلام (انجام تعهدات و پرهیز از منع)
او با دولت جمهوری اسلامی ایران خصومت ندارد
عدم ارتکاب فساد اخلاقی
تناسب وضعیت جسمی داوطلب با منطقه انتخاب شده و عدم اعتیاد به مواد مخدر
در انجام تحصیلات یا حرفه خود شهرت انجام کارهای غیراخلاقی را نداشته باشید
سابقه عضویت در ساواک و گروههای مخالف جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد

شرایط ویژه برای مدرک کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

داشتن دیپلم سه ساله در سیستم جدید در یکی از رشته های فنی و حرفه ای ، تخصصی و نظری ، یا داشتن مدرک دیپلم در سیستم قدیمی آموزش متوسطه که یا 4 سال یا 6 سال فنی حرفه ای و نظری است .
به عنوان شرایط اعلام شده توسط دانشگاه مورد نظر
در دسترس بودن توانایی های جسمی لازم متناسب با منطقه انتخاب شده
وجود شرایط مربوط به وضعیت سیستم خدمات عمومی مردان
شرایط ویژه برای مدرک لیسانس مداوم در دانشگاه علمی کاربردی
شما مدرک کاردانی از دانشگاه ها و کالج های مورد تایید دارید
همانطور که شرایط اعلام شده توسط دانشگاه مورد نظر است

زمان اعلام نتایج علمی کاربردی:

زمان اعلام نتایج بدون کنکور علمی کاربردی حدود سه هفته پس از ثبت نام است. پس از اعلام نتایج ، در صورت پذیرش داوطلبان در رشته مورد نظر ، می توانند با ثبت مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی ، نسبت به ثبت نام مستقیم اقدام کنند. متقاضیانی که در هیچ یک از رشته های انتخابی خود پذیرفته نشده اند می توانند با تکمیل ظرفیت علمی کاربردی شانس خود را برای قبولی در رشته انتخابی خود امتحان کنند

مزایای دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و همچنین در دسترس بودن رشته های مختلف دانشگاهی ، علایق خاص خود را دارد. از طرف دیگر ، این دانشگاه گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که در کنکور سراسری پذیرفته نشده اند یا به دلایلی از قلم افتاده اند.

دانشگاه علمی کاربردی مکان خوبی برای تحصیل افراد کار است ، زیرا برنامه درسی آن بسیار انعطاف پذیر است.

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی فعالیت خود را از دهه هفتاد آغاز کرد. این دانشگاه زیر مجموعه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است ، بنابراین فارغ التحصیلان این دانشگاه مورد تأیید این وزارتخانه هستند.

مراحل اخذ مدرک لیسانس از دانشگاه علمی کاربردی

با توجه به اینکه دانشجو برای فارغ التحصیلی زمان می برد ، پس از فارغ التحصیلی می توانند برای گواهی موقت اقدام کنند. پس از صدور گواهی موقت اتمام دوره کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی ، این مرکز پرونده ای را با تحصیلات فارغ التحصیل تهیه می کند و به واحد استانی می فرستد. واحد استانی پرونده را بررسی می کند ، سپس آن را تأیید می کند و سپس آن را برای دانشگاه علمی کاربردی ارسال می کند. پس از طی مراحل اداری ، دائرlopالمعارف دیپلم منتشر خواهد شد.

آیا باید هزینه تحصیل در دانشگاه در رشته های علمی کاربردی را پرداخت کنم؟

پاسخ بله است. پذیرفته شدگان این دانشگاه باید توجه داشته باشند که تحصیل در این دانشگاه به شهریه نیاز دارد. همه متقاضیان باید قبل از ثبت نام از میزان پرداخت خود مطلع شوند. میزان آموزش از دو قسمت تشکیل شده است. یک قسمت شهریه ثابت است و قسمت دیگر شهریه واحدهای کسب شده در هر ترم است. آموزش برای واحدهای دوره بسته به عمومی یا خاص بودن دوره متفاوت است.

پذیرش نهایی در دانشگاه علمی کاربردی:

اگر می خواهید زمان ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی را بدانید و نحوه انتخاب رشته این دانشگاه را بیاموزید و شانس قبولی را چندین برابر کنید ، با ما باشید. علاوه بر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد ، هر ساله دانشگاه علمی کاربردی با سیستم ثبت نام بدون کنکور نیز دانشجو می پذیرد.