آشنایی با انواع محصولات و لوازم آرایشی برای مو و پوست

Category: دسته‌بندی نشده No comments

داشتن پوست سالم و تازه یکی از دغدغه های ذهنی افراد آرایشی و بهداشتی ادامه مطلب به ویژه زنان است و امروزه برای دستیابی به این هدف روش های مختلفی پیشنهاد شده است؛ متأسفانه علی رغم اینکه بازار لوازم آرایشی بهداشتی گرم است و خانم ها مشتری اصلی این مواد هستند اما متأسفانه اکثر آنها اطلاعات کافی در مورد این محصولات ندارند. میزان و روش مصرف آرایشی و بهداشتی نیز به اطلاعات ویژه ای نیاز دارد. ممکن است ما بتوانیم شما را تا حدی با دانش لازم در این زمینه آشنا کنیم.

طبقه بندی محصولات آرایشی بر اساس عملکرد
محصولات آرایشی بر اساس عملکرد به سه دسته تقسیم می شوند:

محصولات زیبایی پوست مانند مواد آرایشی ، لاک ناخن
محصولات مراقبت از پوست مانند کرم های ضد آفتاب ، مرطوب کننده ها و پاک کننده ها
محصولات زیبایی و مراقبت از مو
لوازم آرایشی پوست
9

رژ لب آرایشی و بهداشتی
قرمز شدن لب باعث جذابیت صورت می شود. استفاده از رژ لب باعث برجسته تر شدن لب ها شده و اختلاف سایز لب ها را اصلاح می کند. رژگونه های Katikat ، Zoe Organic ، Makeup Factory ، Regina، Mada، Callista، Lushik، Gash، Popa، Pastel، Pharmacy ، برخی از لبهای موجود در بازار ایران هستند.

برنزه
به جای آفتاب گرفتن و قرار گرفتن در معرض پوست در معرض آفتاب سوختگی آرایشی و بهداشتی و سرطان ، بسیاری از افراد ترجیح می دهند از کرم ، روغن ، اسپری و سایر مواد آرایشی تقویت کننده پوست استفاده کنند.

پایه و اساس زیبایی
از پایه های آرایشی برای صاف کردن و صاف کردن پوست صورت و همچنین برای پنهان کردن نواقص صورت استفاده می شود که در دو نوع کمپرس و کرم پودر موجود است.

خط چشم
خط چشم ترکیبی از آب ، ماده ژل کننده ، رنگدانه و مرطوب کننده است.

سایه چشم
سایه چشم می تواند به شکل کرم ، قلم یا پودرهای جمع و جور باشد.

ریمل
رنگدانه هایی مانند بلوک کربن و اکسید آهن در فرمولاسیون ریمل های آرایشی استفاده می شوند.

مداد آرایشی
مداد لب ، خط چشم و مداد ابرو را آرایشی و بهداشتی می توانید به صورت برس های آرایش عرضه کنید.

رژ گونه
سرخ شده ، که به صورت چوب ، پودر ، خمیر ، خامه و مایع موجود است ، برای تغییر رنگ گونه ها به همراه سایر لوازم آرایشی برای تقویت زیبایی صورت و همچنین برای آرایش استفاده می شود.

لوازم آرایشی رنگی
محصولات رنگ لب ، لاک ناخن ، پودرهای خامه ای و پایه های آرایشی از جمله مواد آرایشی رنگی هستند. این دسته شامل رژ لب ، براق لب و لاینر می باشد. آرایشی و بهداشتی پودرهای کرم در دو نوع کامپکت و نرم موجود است.

کرم رنگ
پودرهای کرم یکی از انواع مواد آرایشی است که پایه امولسیون دارد و با اسفنج روی پوست پخش می شود. پودرهای نیمه چرب خامه ای پوشش بسیار خوبی دارند.

عطر و ادکلن های خارجی
عطرهای ادکلن Dandelion، Lumani، Lubin و همچنین عطرهای تجاری Halva به نام های Aloudi و Zinc، عطرهای خوشبو کننده Farkish با نام های Ismiake، Jean-Paul Gauthier، Narcisco Rodriguez برخی از عطرهای خارجی موجود در بازار ایران هستند.

کرم های روشن کننده
کرم های روشن کننده با مکانیسم های مختلف کار می کنند. آرایشی و بهداشتی تخریب ملانوسیت ها ، مهار جذب ملانوزوم ، مهار سنتز تیروزیناز ، مهار تولید ملانین ، تداخل در حمل و نقل ملانوزوم و اثر شیمیایی بر ملانین مکانیسم های مختلفی برای ایجاد کرم های سبک هستند.

محصولات مراقبت از پوست و محافظت از پوست
صابون ها و پاک کننده ها
هدف استفاده از این ترکیبات از بین بردن آرایش ، روغن و کثیفی از سطح پوست است که برای تسریع در پاکسازی پوست با این محصولات استفاده می شود.
صابون از دیرباز پاک کننده اصلی بوده است ، اما امروزه از پاک کننده ها به عنوان جایگزین صابون استفاده می شود زیرا رطوبت پوست را بهتر حفظ می کند.
آرایشی و بهداشتی بعضی از پاک کننده ها به صورت کرم یا امولسیون هستند که از صابون و آب سود بیشتری دارند اما نباید از آنها به عنوان مرطوب کننده استفاده کرد. این ترکیبات برای از بین بردن آرایش روغنی مقاوم در برابر آب توصیه می شوند. این ترکیب برای افرادی که پوست خوبی دارند توصیه می شود. آرایشی و بهداشتی با این حال ، این مواد باید با آب شسته شوند.

تونرها و خوشبو کننده ها
هدف از استفاده از این ترکیبات حذف روغن باقیمانده روغن یا صابون است ، اما علاوه بر این ، آنها نیز دارای خاصیت نرم کننده ای بر روی پوست هستند. آرایشی و بهداشتی در مواردی که از مواد شوینده قلیایی استفاده می شود ، ممکن است استفاده از این ترکیبات ضروری به نظر برسد.
اگر از رتینوئیدها استفاده می کنید ، مصرف این ترکیبات باعث قرمز شدن پوست ، ملتهب و خارش پوست می شود. در این حالت ، استفاده از ترکیبات غیر الکلی مفید است.

مرطوب کننده ها آرایشی و بهداشتی

مهمترین عامل در انتخاب نوع مرطوب کننده تعیین نوع پوست است.
خشکی پوست: بدون درخشندگی. تشخیص منافذ دشوار است و معمولاً این افراد دارای پوستی سبک تر هستند. در افرادی که پوست بسیار خشک دارند ، پوسته پوسته شدن و ترک خوردگی پوست گاهی دیده می شود.
پوست روغنی: این پوست براق به نظر می رسد ، به خصوص در پیشانی آرایشی و بهداشتی ، بینی ، چانه ، تا لمس روغنی دارد. منافذ بزرگ قابل مشاهده است. این افراد در دوران بلوغ مستعد آکنه هستند.
پوست نرم و باریک است ، بدون آکنه و حتی از نظر رنگ نیز براق و چرب نیستند. خیس به نظر می رسد منافذ پوست زیاد نیست.
پوست ترکیبی: T-Zore این پوستها آرایشی و بهداشتی ، که شامل پیشانی ، پل بینی و مرکز چانه است ، فعالیت غده چربی شدید تری دارند. در این مناطق روغنی است.
کرم چشم
هدف در واقع شبیه به استفاده از مرطوب کننده ها است. البته این ترکیبات بسیار گرانتر هستند. از آنجا که ماده فعال موجود در مرطوب کننده های اطراف چشم می تواند تحریک کننده باشد. آرایشی و بهداشتی این ترکیبات باید برای پوست نازک اطراف چشم قابل تحمل باشند و میزان رطوبت مورد نیاز ملاک استفاده از این ترکیبات است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>